Bod z Opavy se počítá!

Cenný bod za remízu 2:2 vyválčili naši fotbalisté na půdě Opavy. Domácí "B" tým posílila čtveřice fotbalistů z A mužstva, které i díky reprezentační pauze mělo volný víkend, protože i Fotbalová národní liga měla přestávku, a tak do souboje s Frýdlantem vyslala gólmana Lasáka, obránce Čelůstku, záložníka Mozola a útočníka Puškáče.

Domácí do zápasu doslova vlétli a ve 20. minutě vedli 2:0! Byl to pořádný "kolotoč" a hosté se drželi "zuby nehty", aby neinkasovali i další góly. Strážce frýdlantské svatyně Prepsl však dalším nájezdům odolával jako skála. Frýdlant ale zabojoval, nesložil zbraně a za snahu byl odměněn. Ve 27. minutě snížil Kratochvíl a o chvíli později mohlo být dokonce srovnáno po individuální akci Svatonského, proti byla tyč opavské brány. Na konci poločasu ještě skvěle zahrál trestný kop Hrdlička a domácí gólman vytáhl výborný zákrok.

V první půli byli lepší domácí. Drželi míč, kombinovali, nedali nám vydechnout. Několikrát nás ještě podržel Ondřej Prepsl,

hodnotil první poločas útočník David Fromelius.

Po změně stran zavelel Frýdlant ke zteči a v 65. minutě srovnal Fromelius.

Míč po rohovém kopu mi posunul Svaty (Jan Svatonský) a podařilo se mi ho nasměřovat do sítě,

okomentoval svůj premiérový zásah v nové sezóně Fromelius. A mohlo být ještě veseleji, protože hosté se osmělovali čím dál více a soupeř, který si dnes připsal již čtvrtou remízu, nechával až příliš často otevřené dveře ve své obranné činnosti. Hosté bojovali, dřeli, podnikali rychlé výpady směrem k soupeřově bráně, ale na konečném skóre 2:2 se již nic nezměnilo.

Za druhou půli si bod určitě zasloužíme. Dokázali jsme nejen otupit tlak domácích z první půle, ale podle mne jsme byli po změně stran i nebezpečnější. Škoda, že jsme nepřidali ještě jednu branku, ale vzhledem k vývoji zápasu bod samozřejmě bereme. Čelili jsme kvalitnímu soupeři, který byl navíc ještě posílen o čtyři druholigové fotbalisty, ale jsme rádi, že jsme i v této konfrontaci obstáli,

zakončil své pozápasové hodnocení s úsměvem na tváři David Fromelius.

1. BFK Frýdlant - FC Elseremo Brumov 0:1
Poločas:0:1
Branka:3. Novák
Počet diváků:362
Rozhodčí:Pospíšil - Kneisl, Kulička
Sestava:O. Prepsl - D. Hutník, O. Dvořák, J. Hrdlička, M. Střižík – J. Svatonský, M. Chlebek,O. Škorik, J. Mandičak (64. Kratochvíl), D. Kučera (57. R. Šafner) – D. Fromelius (74. M. Šigut)

POZOR, ZMĚNA! Prestižní souboj 1. BFK Frýdlant - MFK Havířov se odehraje v neděli 10. 9. již ve 14:30 h!