Recept na Havířov? Nohejbal a dobrý oběd!

Zápas s dosavadním lídrem soutěže se musel více než pětistovce diváků líbit, a proto se k němu ještě jednou vrátíme. Možná i netradičním pohledem do zákulisí a frýdlantského "kotle“. Jen připomeňme, že Frýdlant zdolal po dramatické zápletce Havířov 4:3 a připsal si první domácí vítězství. Trenérské duo Šrámek-Krejčí a vedení klubu v čele s předsedou Martinem Pechou zvolilo totiž podobný scénář přípravy na zápas jako v posledním domácím utkání loňské sezóny s Kozlovicemi (4:0). A opět to zafungovalo!

Je neděle 10 hodin dopoledne a hráči se scházejí na předzápasové přípravě. V táboře frýdlantských je cítit soustředění na důležitý zápas a tak uvolnění přináší nohejbal, který vyplní čas až do oběda. Na ten se všichni hráči včetně realizačního týmu přesunují do restaurace Budoucnost v Nové Vsi. Na oběd se servíruje vývar a kuřecí stehno s rýží. Někteří hráči zůstávají a dávají si kávu, další se přesunují do oblíbené kavárny Cafe de Maré a někteří hráči pak zamíří do posilovny k masérovi Jiřímu Pěgřimovi. Sraz v kabině je jako vždy hodinu a čtvrt před zápasem, tentokrát tedy netradičně již ve 13.15 hodin. Sestava, taktické pokyny, rozcvička a hurá na ně!

Postřehy po utkání

Michal Chlebek (záložník, autor rozhodujícího gólu v 88. minutě, navíc po jeho rohovém kopu a poté trestném kopu padly další dvě branky)

Od rána jsem se cítil dobře a i z mančaftu vyzařovala vůle po vítězství. Kvůli takovým zápasům jako byl ten nedělní s Havířovem, chodí diváci na fotbal. Na penaltu jsme byli určeni dva, já a Mandy (Jan Mandičak). Věřil jsem si, vzal jsem to na sebe a jsem moc rád, že jsem ji proměnil a nezklamal tým. Jsou to důležité tři body a hlavně nádherné pocity při závěrečné děkovačce s naším kotlem.

David Hutník (obránce, autor branky na 3:2, kterou vsítil hned po příchodu na hřiště v 83. minutě)

Bylo to super, první dotek s míčem a hned gól. Tohle jsem ještě nezažil. Asi největší zážitek byl, když jsme odcházeli do kabin, diváci vytvořili doslova špalír a tleskali nám ve stoje. Nádhera.

Jan Mandičak (záložník, autor gólové přihrávky na 1:2)

Na utkání jsme se hodně těšili. Hrát s prvním celkem tabulky je vždycky výzva, ale věděli jsme, že to nebude jednoduché. Přišlo hodně diváků, atmosféra byla na divizi výborná, bohužel se to na hřišti v prvních 30 minutách nevyvíjelo úplně podle našich představ. Kontaktní branka na 1:2 nás trošku nakopla a v kabině nám trenéři dali jasně najevo, že takhle to nepůjde a musíme pořádně zabrat. Myslím, že druhá půle se musela líbit a věřím, že nás diváci přijdou podpořit i v dalších zápasech opět v hojném počtu.

Zápas pohledem frýdlantského kotle, autor: kotelník „Major“

Nedělní zápas byl z pohledu fanoušků velmi očekávaný. Přece jen měl přijet náš tradiční rival z Havířova. Co se ale týká předzápasových prognóz, očekávání nebyla příliš velká. Přece jen poslední utkání našeho týmu nebyla zrovna přesvědčivá. Ale výsledek předčil všechna očekávání. Přesně kvůli těmto zápasům se chodí na fotbal. Nasazení hráčů bylo výborné a výsledek se konečně dostavil. Stejně tak i "kotel" domácích se zahříval pomalu, ale tempo mělo stejně jako na hřišti vzestupnou tendenci. O průběhu zápasu už se psalo dost, tak není důvod to tady pitvat znova. Ale hlavně závěr druhého poločasu zaváněl infarktem mnoha přítomných. Vítězství slavíme jednou žlutou dýmovnicí a děkovačkou s hráči. Nezbývá než doufat, že takových zápasů zažijeme, jak na hřišti, tak i v hledišti ještě hodně a můžeme slíbit hráčům, že pokud budou bojovat na hřišti tak jako v neděli, tak se na nás můžou vždy spolehnoutRecept na Havířov? Nohejbal a dobrý oběd!