Třetí výhra v řadě, další tři body do tabulky a opět spokojení diváci, kteří po zápase vyprovodili své hráče potleskem do kabin. Frýdlant zdolal lídra divize Sokol Ústí 1:0, předvedl festival zahozených šancí, ale co je důležité, opět pobavil své příznivce. Těch přišlo vzhledem k nepřízni počasí “jen” 310, ale fotbal si rozhodně užili. V první půli to ještě nebyl ten pravý “bengál” a oba týmy si hlídaly hlavně defenzívu, což dokládají dvě šance na každé straně, přesto domácí šli ve 42. minutě do vedení. “Po vhazování Svatyho (Jan Svatonský) jsem získal míč, navedl si ho do středu, vypálil a míč skončil v síti”, okomentoval svůj nádherný zásah do sítě Ústí obránce Ondřej Dvořák (1:0).

Pokud lze nazvat 1. půli jako předkrm, pak se ve 2. poločase servírovalo menu, které si diváci vychutnávali plnými doušky. Pokud by se ve Frýdlantu pořádal “Festival zahozených šancí”, mohli by naši fotbalisté stát v první řadě a čekat na vyhlášení na stupni vítězů. Co neproměnili Kučera (3x), Svatonský (3x), Šafner (2x), Chlebek (tyč) by bylo na další článek, ale podstatné je, že v klíčovém momentu ke konci zápasu vytáhl skvělý zákrok domácí Prepsl a dal tak důležitou pojistku dnešnímu utkání. Frýdlant zvítězil 1:0 zcela zaslouženě a v tabulce si upevnil 6. pozici.

Ohlasy po utkání:

David Kučera (záložník):

“Byl to opět kvalitní zápas. Naši výhru jsme měli možnost si několikrát v průběhu zápasu pojistit, bohužel to nevyšlo a proto jsme se o výsledek museli obávat do poslední minuty. Já sám jsem měl několik možností skórovat, stejně jako mí spoluhráči, ale každopádně naše výhra je zasloužená.”

Ondřej Dvořák (obránce, autor vítězné branky):

“Již během dopoledne jsme se sešli a připravovali jsme se společně na vedoucí tým soutěže. Myslím, že nám tento model svědčí. Dopolední nohejbal, společný oběd, odpočinek, příprava jak má být. Jsem moc rád, že jsme zase potěšili naše fanoušky, kteří nás celý zápas hnali dopředu. Měli jsme spoustu šancí, ale důležité je, že jsme získali tři body a to nám opět pomůže do dalších zápasů.”

1. BFK Frýdlant – Sokol Ústí 1:0
Poločas: 1:0
Branka: 42. Dvořák
Počet diváků: 310
Rozhodčí: Broskevič – Šištík, Mojžíš
Sestava: O. Prepsl – D. Marek, J. Hrdlička, O. Dvořák, – M. Střižík(46. D. Kučera ), R. Šafner , M. Chlebek, J. Svatonský (92. J. Ursíni), O. Škorik, J. Mandičak – D. Fromelius (81. A. Kratochvíl )

Další utkání hrajeme v neděli 1. 10. v 15 hodin v Bohumínu (BUS 13.00 h)

CzechEnglish