Trenér Martin Šrámek nemohl v zápase v Havířově počítat hned s pětici hráčů (Prepsl, Velička, Fromelius,
Šnyta, Kratochvíl), z toho chyběli tři útočníci. Na úvod komentáře ze zápasu je potřeba smeknout před vynikající
kulisou, kterou tomuto zápasu vytvořil kotel frýdlantských příznivců. Domácí fanoušci to komentovali slovy: “Tak to už tady
dlouho nebylo”.
Samotný zápas se už nehodnotí tak pozitivně, ale ne proto, že by hlavní aspirant na postup do MSFL Havířov hosty
smetl a na hřišti dominoval, spíše zaráží střelecká produktivita 1. BFK, což se v plném světle ukázalo v tomto utkání.
Na vyložené šance 5:5 na góly 3:0. V herně vyrovnaném utkání šel domácí tým zaslouženě do vedení ve 13. minutě
zásluhou Omasty (1:0). V první půli působili domácí svěžejším dojmem, ale hosté mohli srovnat ve 24. minutě, kdy
střelu Svatonského zlikvidoval bezchybný gólman Smětak. V závěru mohl Havířov navýšit skóre, ale vyloženou šanci nedal.
Druhá půle začala pro Frýdlant nešťastně, když gólman Jež chtěl míč udržet ve hře, ten mu však vypíchl Wojnar a bez problémů zvýšil na 2:0. O minutu později se ocitl v obrovské šanci Kučera, ale míč poslal nad. Havířov v 50. minutě
zásluhou Klejnota zvýšil na 3:0 a bylo prakticky hotovo. Sympatické je, že naši fotbalisté nesložili zbraně, bohužel ve svých šancích postupně selhali Šigut, Střižík, Hrdlička a znovu Střižík.
Nic naplat. Je potřeba znovu zvednout hlavy a zabrat v neděli 22. 4., kdy od 16 hodin hostíme SK Hranice.
MFK Havířov – 1. BFK Frýdlant 3:0
poločas: 1:0
branky: 13. Omasta, 46. Wojnar, 50. Klejnot
rozhodčí: Šamaj – Malčánek, Koláček
diváků: 570
sestava: Z. Jež – M. Střižík, J. Hrdlička, D. Marek (79. D. Hutník) – D. Kučera (64. M. Chlebek ), R. Šafner , O. Dvořák, O. Škorik, J. Wludyka, J. Svatonský  – P. Soukup  (64. M. Šigut)

Výsledky žáci 1. BFK “st. žáci” – Ludgeřovice 15:1 Branky: Haták 4, Výmola 3, Kurečka 2, Papík, Hajda, Plucnara, Pavela, Junga, vlastní 1. BFK “ml. žáci” – Ludgeřovice 10:7 Branky: Junga 3, Pavela 3, Somr 3, Pěgřimek