Nádherné počasí, bezvadná kulisa, 423 diváků, velmi dobrý výkon domácích okořeněný třemi brankami, prostě ideální fotbalové odpoledne ve Frýdlantu. Na naši půdu zavítal 14. tým tabulky z Hranic, který s 16 body hraje o záchranu soutěže. Frýdlant měl výborný vstup do zápasu a již v 8. minutě se trefil exligový Svatonský (1:0). Ve 33. minutě vytáhl skvělý zákrok Prepsl a zneškodnil tak největší šanci hostů v 1. půli. Ve 38. minutě mohl skóre navýšit Šnyta, ale to co se nepovedlo mu, dokonal ve 41. minutě Svatonský, který zvýšil přesnou střelou k tyči na 2:0

Druhý poločas nezačal pro domácí nejlépe, když se po faulu na jednoho z hranických útočníků kopala penalta, kterou bez problémů do sítě uklidil Kundrát (2:1). O dvě minuty později přišla rychlá odpověď. Šnyta se dokázal s míčem prodrat přes dva bránicí hráče a rozjásal více než 4 stovky domácích fanoušků (3:1). Nadále se servíroval svižný fotbal z obou stran, za1. BFK mohl dvakrát navýšit skóre Wludyka. V 55. minutě po krásné individuální akci střílel vedle, v 86. minutě jeho dělovku vytěsnil ven hranický gólman. Zajímavou příležitost měl i Dvořák, kterého ke skórování vybídl Svatonský. Hosté naopak hrozili ze standartních situací, ale bezchybný gólman Prepsl a spolehlivá frýdlantská defenzíva již drama nepřipustili. Celé utkání se hrálo ve skvělé atmosféře, o kterou se staral kotel neúnavně povzbuzujících frýdlantských fanoušků. Jedinou kaňkou v závěru utkání tak bylo zranění útočníka Soukupa, kterého musela po zápase odvést sanitka do nemocnice. Věřme, že jeho zranění nebude vážné a Petr bude brzy fit.

Po zápase řekl:

Jan Wludyka (záložník): “Pro nás jsou to velmi důležité body, kdy jsme si výhrou upevnili naši pozici ve středu tabulky. Od začátku jsme šli za vítězstvím, pomohl nám rychlý gól z 8. minuty, který nás uklidnil. I přes snížení hostů ve druhé půli jsme na to dokázali rychle odpovědět a navýšit skóre. Za celý tým bych chtěl vyseknou poklonu našim fanouškům, kteří nás 90 minut hnali neúnavně dopředu.”

Frýdlantu patří v tabulce 8. místo s 28 body a příští zápas zamíří na půdu lídra soutěže do Ústí. Zápas se hraje v neděli 29. 4. v 10 hodin, odjezd autobusu je v 7.30 h.

BFK Frýdlant – SK Hranice 3:1