Poté co jsme zprovoznili nový web, jsme si dali za cíl více informovat o dění v mládežnických týmech. Můžete se tedy těšit na pravidelný výsledkový servis mládeže, a to každé pondělí. Děkujeme tímto všem trenérům i kapitánovi dorostu za dodání výsledků a informací, které potřebujeme k vytvoření článků na webu. Bez této spolupráce by tyto články vznikat nemohly.

Začínáme u dorostu, který doma podlehl Brušperku. 1. BFK Frýdlant – Brušperk 2:4 (branky: Milar, Salava)

Sestava: Kurečka – Uhlář, Brablec, Prokop, Haták – Vojáček, Kovář, Bystroň, Teper – Milar, Závodný
Střídali: Salava, Liška

V sobotu čekalo naše dorostence těžké utkání s vedoucím celkem tabulky z Brušperku. Utkání zhodnotil kapitán týmu Jakub Prokop. „Do zápasu jsme šli opatrně, nechtěli jsme se dopustit chyby, jelikož v předchozích zápasech jsme brzy inkasovali. Po první půli na tabuli svítil výsledek 0:3. Dva góly se zrodily po chybě na naší pravé straně a třetí gól byl z penalty. My jsme ovšem v prvním poločase také zahrozili pár šancemi, které jsme ovšem neproměnili. Po výměně stran jsme soupeře skoro k ničemu nepustili a hra se odehrávala spíše na jejich polovině. Vstřelili jsme dva góly a ještě spoustu jsme mohli přidat, ale to se nám nepodařilo a zápas skončil výhrou Brušperku 4:2. Chtěl bych všechny kluky pochválit, neboť si myslím, že na hřišti nechali všechno a bojovali až do konce.” Další zápas odehrají naši dorostenci v neděli 20. 5. na hřišti Bystřice.

Starší žáci

1. BFK Frýdlant – Frenštát 1:0 (Výmola)

Sestava: Pohludka – Hajda, Staněk, Kurečka, Filip – Plucnara, Liška, Haták, Výmola – Chodura, Papík
Střídali: Manestar, Drabina, Pavela

Po minulém skvělém výkonu ve Vřesině čekalo starší žáky utkání proti týmu z Frenštátu. Kluci vstoupili do zápasu dobře a svého soupeře od začátku drželi na jeho půli hřiště. Za svou aktivitu byli odměněni již v 5. minutě vedoucí brankou, kterou vstřelil Výmola. Po celý průběh zápasu bylo znát, že se naši kluci  potýkají nejen se soupeřem, ale také s hřištěm. Jelikož se hrálo na umělé trávě a ta svými rozměry je menší, než většina klasických hřišť, nemohli předvádět hru, kterou se v jarních zápasech prezentují. Žáci ale zabojovali a dokázali zvítězit 1:0. Toto vítězství je díky ostatním výsledkům v této skupině posunulo na první místo tabulky, za což si zaslouží velké uznání.

Mladší žáci

1. BFK Frýdlant – Frenštát 3:0 (Boruta 2, Svák)

Sestava: Tomeček – Gucký, Brož, Pavela, Vantuch, Šustai, Pěgřimek, Svák, Somr, Stávek, Boruta, Faldyna, Tomášek

Stejně jako starší žáci se také naši mladší žáci utkali se soupeřem z Frenštátu. Utkání bylo velice vyrovnané. Již od úvodních minut bylo znát, že soupeř je velice kvalitní a kluci si budou muset sáhnout na dno svých sil, aby se mu mohli rovnat. Zápas se zlomil ve 22. minutě, kdy střelu Šustaie dorazil do branky Boruta. Hned vzápětí přidal druhou branku Svák a poločas tak skončil 2:0. Druhý poločas pokračoval ve velice bojovném duchu a obě mužstva měly příležitosti vstřelit branku. Další gól se však povedl vstřelit pouze Frýdlantu a zápas tedy skončil 3:0. Kluci zaslouží za utkání pochvalu, a to hlavně za bojovnost, kterou na domácím hřišti předvedli.

Další utkání obou žákovských kategorií se uskuteční v sobotu 19. 5. na domácím hřišti od 9:00 a 10:45.

Starší přípravka

1. BFK – Nošovice 6:13

1. BFK – Sedliště 3:13

Sestava: Filip Hykel (3 branky), Vojta Poledník (3 branky), Denis Kaifáš (2 branky), Jan Tomášek (1 branka), Štěpán Svoboda, Adrián Lanča, Matěj Švrček.

V rámci okresního přeboru starších přípravek sehrálo naše družstvo ve čtvrtek dva zápasy. Tyto zápasy nám však hrubě nevyšly, kluci neměli chuť bojovat a v obraně dělali velké chyby. Snad jim tato prohra otevře oči a uvědomí si, že bez běhání a bojovnosti se nedá vyhrát. Další utkání odehraje starší přípravka v úterý od 16 hodin na domácím hřišti.

Mladší přípravka

1. BFK – Nošovice 9:7

1. BFK – Sedliště 7:8

Sestava: Menšík Vít, Buček Ondřej, Urbančík Filip, Keckeš Radek, Mališ Adam, Kocián Daniel

Mladší přípravka odehrála ve čtvrtek další utkání v rámci okresního přeboru přípravek. Kluci podali velice bojovný výkon a za svou snahu si zaslouží pochvalu. Další utkání odehraje mladší přípravka ve čtvrtek v Raškovicích od 16 hodin.