Na hřišti momentálně vedoucího celku divize E byli naši fotbalisté velmi blízko bodovému zisku, o který ale přišli 7 minut před koncem. Zejména v první půli domácím zle zatápěli, bohužel ve 2. půli již na svůj výkon nenavázali.

Domácí se ujali vedení ve 2. minutě, když Rychnovský otevřel hlavou skóre (1:0) Frýdlant však tato branka nabudila a vyburcovala k velmi solidnímu výkonu. V 6. minutě pálil Wludyka v dobré pozici nad, ve 13. minutě přišlo vyrovnání. Centr Kučery sklepl do sítě nabíhající Svatonský a rozradostnil tak skupinu frýdlantských fandů (1:1). Blízko vedoucímu gólu byli hosté ve 20. minutě, po rohovém kopu Wludyky hlavičkoval pohotově Svatonský, ale balón skončil jenom na horní síti! Hosté rozehráli další nadějné, útočné šance, ale do vyložené gólové se už nedostali.

Kvalita zápasu šla ve druhé půli značně dolů,Frýdlant notně polevil, přesto šance Wludyky ze 73. minuty volala po gólu. Toho se však dočkala hrstka domácích diváků, a byl u toho opět Rychnovský, který tak dal výsledku konečnou podobu 2:1.

Sehráli jsme výtečný první poločas, bohužel ve druhém jsme už tento výkon nezopakovali. Zápas jsme si prohráli po chybách při standardních situacích domácích, které jsme nedokázali pohlídat”, řekl po zápase trenér 1. BFK Martin Šrámek

FC Dolní Benešov – 1. BFK Frýdlant 2:1

poločas: 1:1

branky: 2. Rychnovský, 83. Rychnovský – 13. Svatonský

rozhodčí: Kaloč – Galásek, Vidlička

diváků: 120

sestava:  O. Prepsl – M. Střižík, O. Dvořák, O. Škorik, J. Hrdlička, D. Marek- D. Kučera (75. M. Šigut) , R. Šafner, Wludyka , A. Kratochvíl (46. D. Hutník) – Svatonský

Příští utkání předehráváme ve středu 30. 5. v Nových Sadech. Odjezd autobusu je v 15 hodin.