Konečný výsledek 4:1 pro Nový Jičín sice vypadá jednoznačně, ale dvě stovky diváků rozhodně nesledovaly podívanou, kde by se hrálo jen na jednu bránu.  Trenérům 1. BFK dělal problém vůbec poskládat základní sestavu, kde by bylo 11 zdravých fotbalistů.  Trenéři nemohli do zápasu počítat s těmito hráči: Soukup, Velička, Fromelius, Kratochvíl, Kučera, Škorík a nedoléčení nastoupili Šnyta a Šigut. V průběhu zápasu zasáhl do hry i brankář Prepsl, který se statečně bil s hostujícími zadáky a  nebyl daleko od vstřelení branky.

Oběma týmům již prakticky “o nic nešlo”.  Frýdlantu vůbec nevyšel vstup do utkání, když už v 15. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:0 pro domácí. V tu chvíli to vypadalo spíše “na ručník” než na nějaký obrat v zápase. Postupně se ale přeci jen naši fotbalisté oklepali a začali vystrkovat růžky. To přineslo i první šance a snížení v 50. minutě. Míč zatáhl po pravé straně Střižík, nacentroval ho na Chlebka, který jej hlavou poslal do břevna a ten se pak odrazil od zad brankáře za čáru. Nakonec byla branka připsána Svatonskému, který již ale míč s největší pravděpodobností dorážel, když byl za čárou (2:1). O pár minut později mohlo být srovnáno, ale Chlebek poslal míč nad domácí svatyni. V závěru ještě domácí potrestali hosty za dvě velké hrubky a zásluhou Pyclíka a Švece stanovili konečné skóre zápasu na 4:1.

Zaslouží se zmínit i obrovská podpora ze strany frýdlantských fanoušků, kterých přijelo do Jičína několik desítek a svými hlasivkami hnali neúnavně svůj tým dopředu. Před nim je třeba smeknout.

Konečná bilance 1. BFK Frýdlant je následující: 8. místo, 43 bodů, skóre 44:47. Podrobnějšímu hodnocení sezóny se budeme věnovat v následujících dnech. Každopádně díky za výborné 8. místo!

FK Nový Jičín – 1. BFK Frýdlant 4:1

poločas: 2:0

branky: 7. P. Macíček, 15. O. Pyclík, 81. O. Pyclík, 88. M. Švec- 50. J. Svatonský

rozhodčí: Malčánek – Řezníček, Černoevič

sestava: Z. Jež – M. Střižík,  J. Hrdlička, D. Marek – D. Hutník (70. O. Prepsl) M. Chlebek (62. M. Šigut), R. Šafner, J. Wludyka, O. Dvořák, –  M. Šnyta (42. M. Indra), J. Svatonský