V sobotu dopoledne od 10:15 odehráli naši muži druhé přípravné utkání před začátkem podzimní části divize. Tentokrát je čekal velice silný soupeř MFK Vítkovice, který hraje druhou nejvyšší soutěž v České republice.

První poločas začali lépe domácí hráči, kdy už po 5 minutách hry se měla kopat penalta za faul na Svatonského. Rozhodčí však nařídil pouze rohový kop. Naši fotbalisté měli ještě další dvě příležitosti skórovat v prvním poločase, konkrétně Škorik a Wludyka. Soupeř z Vítkovic měl taky své šance. Nejvíce hrozil po levé straně, kdy se po dvou přesných centrech zrodily také dvě šance vsítit branku. Ani jedna z nich však gólem nedopadla a poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu na pravou stranu naskočil Aleš Kratochvíl, který svým výkonem vymazal soupeřovu nebezpečnou levou stranu. Hra byla velice vyrovnaná. Zlom přišel až v 71. minutě, kdy po standartní situaci skóroval Škorik a zajistil tak Frýdlantu vedení 1:0. Od té doby převzal otěže zápasu tým z Vítkovic. Začal více držet míč a snažil se domácí hráče přehrát. Dokonce zápasu si však hosté nedokázali vytvořit žádnou větší šanci a po závěrečném hvizdu tak svítilo na tabuli vítězství 1:0 pro domácí celek.

Zápas lze brát velice pozitivně. Hráči zaslouží uznání za nasazení, zvládnutí kondičně náročného utkání  a poražení týmu, za který hrají profesionální fotbalisté. Za zmínku stojí hlavně naše defenzíva, která nedostala již druhý zápas za sebou branku. Tomuto všemu přihlíželo přibližně 150 diváků a my jim tímto děkujeme za podporu také v přípravném utkání.

Sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička – Šafner (46. Kratochvíl), Staněk, Škorik, Dvořák(70. Indra) – Wludyka – Svatonský (75. Soukup), Klimas