V dalším přípravném utkání se naši fotbalisté střetli s týmem FC Hlučín. Soupeř v současné době hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu, což je třetí nejvyšší soutěž v České republice. Utkání se odehrálo jako již tradičně doma před výbornou kulisou, kdy si našlo cestu na hřiště více než 200 diváků, což je na přátelské utkání výborný počet a tento fakt jen dokazuje, jakým je fotbal ve Frýdlantu fenoménem. Za tuto návštěvu tedy děkujeme a doufáme, že fotbal bude ve Frýdlantu i nadále bavit a bude zde chodit, co nejvyšší počet diváků.

I přes to, že se Frýdlant utkal s týmem, který hraje vyšší soutěž, utkání bylo velice vyrovnané a tento rozdíl v zápase téměř nebyl znát. Utkání bylo velice běhavé a důrazné. První branka padla ve 20. minutě po skvělém průniku Šafnera středem hřiště, který následně posunul míč mezi obránce na rozběhnutého Klimase a ten s přehledem zakončil. Hosté do poločasu vyrovnali, kdy ve 40. minutě po centru ze strany se krásnou brankou hlavou prosadil Mozol. Hned na začátku druhého poločasu, konkrétně ve 47. minutě šli hosté do vedení. Po standartní situaci se trefil Adamovský. V 68. Minutě potom srovnal na konečných 2:2 Hrdlička. Branka padla také po standartní situaci.

Zápas byl pro naše hráče velice přínosný, protože zde zjistili své slabiny, na kterých musí ještě do začátku podzimní sezony zapracovat. Pozitivní zprávou však je, že Frýdlant již půl roku na domácím hřišti neprohrál.

Sestava: Prepsl – Marek (80. Hutník), Wozniak, Hrdlička – Kratochvíl (46. Svatonský), Šafner (65. Indra), Staněk, Dvořák – Wludyka – Sekiera, Klimas (75. Soukup)

Sestava Hlučína: Kodeš (46. Kolenko) – Štefek, Novák, Heinik, Žižka – Kraut (35.Málek),Foltýn, Mozol –Adamovský (70. Fojtík), Szotkowski (46. Lišaník), Lucas (60. Krejčí)