Fotbalisté 1. BFK Frýdlant zdolali v předkole celek FC Vsetín 2:0, postoupili do 1. kola a fanoušci z celého okresu se již nyní těší na velké derby s třetiligovým MFK Frýdek-Místek. Zápas se bude hrát ve středu 15. srpna od 17 hodin na domácím hřišti.

Zápas se Vsetínem se rozhodoval v rozmezí 60. a 63. minuty, kdy se frýdlantští trefili hned dvakrát a to zásluhou Wozniaka a Hrdličky. Mimo to měli domácí několik zajímavých příležitostí. Za zmínku stojí střela Dvořáka z 22. minuty, Svatonského hlavička ze 36. minuty, individuální akce Klimase ze 44.  nebo střela Dvořáka z 56. minuty.

Frýdlant měl zápas pod kontrolou a hosty do vyložených šancí nepouštěl. O to zarážející je komentář hostujícího trenéra p. Mičegy na portálu Valašský fotbal o tom, že to byl remízový zápas a že 1. BFK do šancí nepouštěli. Trenér 1. BFK viděl zápas jinak.  “Naše výhra je naprosto zasloužená. Na Vsetín jsme se připravovali celý týden a věděli jsme, že nás čeká mužstvo, které hlavně brání. Myslím, že jsme měli jasnou převahu  a kromě postupu mám radost hlavně z toho, že naši hráči dohráli zápas bez zranění. Některé zákroky byly za hranou”, říká trenér Martin Šrámek, který se již těší na souboj s MFK Frýdek-Místek. “Já si hlavně přeji ať přijde hodně diváků, kdyby se to blížilo k tisícovce, tak by to bylo skvělé. Frýdek bude v zápase favoritem, přece jen hraje o soutěž výše, ale my určitě svou kůži neprodáme lacino”, dodává Šrámek.

Teď se již ale zraky frýdlantských fotbalistů a jejich fanoušků budou upínat k nedělnímu startu v divizi E, kde doma v neděli 5. 8. od 17 hodin hostíme FC Kozlovice u Přerova. Během týdne přineseme kompletní informace ke změnám v A mužstvu včetně rozlosování soutěže a zajímavé komentáře a rozhovory před startem soutěže.

Předkolo MOL Cup: 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – FC Vsetín 2:0 (0:0)
Branka: 60. Wozniak, 63. Hrdlička. Rozhodčí: Černoevič – Dudek, Kotala.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Hampel – Dvořák, Wozniak, Hrdlička, Marek – Wludyka, Škorik, Staněk, Šafner – Klimas, Svatonský
Náhradníci: Hajdušek, Indra, Kučera, Kratochvíl, Soukup, Siekiera, Hutník.