Příliš jsme o ni nepsali a nepřipomínali ji. Ale věřte tomu, že nedělní těsná prohra na půdě Havířova ukončila neuvěřitelně dlouhou sérií zápasů, ve kterých nepoznal Frýdlant přemožitele. Začněme letními přípravnými zápasy, kdy jsme se střetli s trojicí kvalitních soupeřů (SFC Opava B 0:0, MFK Vítkovice 1:0, FC Hlučín 2:2), poté následovaly dva pohárové zápasy (FC Vsetín 2:0, MFK Frýdek-Místek 0:0, p.k. 4:5) a to už jsme u utkání v divizi E, kde jsme prohráli až v sedmém zápase. Sečteno a podtrženo jsme hořkost porážky nepoznali 11 zápasů za sebou a to je úctyhodné! Možná o to více mrzí hráče 1. BFK a jejich fanoušky, kterých do Havířova přicestovalo několik desítek a neúnavným povzbuzováním hnali své hráče dopředu, že konec série přišel v zápase, kde porážka se skousává velmi těžce.

Jediná branka duelu padla ve 38. minutě, kdy míč vyslal na prepslovu bránu Zupko a míč zapadl do šibenice hostující svatyně. Předtím však hosté měli dvě stoprocentní šance. Nejdříve v 15. minutě nastřelil Kučera snad ze dvou metrů tyč a tentýž hráč ve 31. minutě hlavou mohl poslat Frýdlant do vedení, brankář domácích čaroval. V první půli ještě domácí obránce vyhlavičkoval míč z branky po střele Wozniaka.

Po změně stran Frýdlant vrhl veškeré síly do útoku, v 61. minutě se Klimas prodral až do vápna, jeho střelu, která směřovala do sítě zablokoval domácí obránce. Havířov se soustředil na poctivou defenzívu a vyrážel do nebezpečných brejků, kromě dvou nebezpečných střel si však vážnější situace nevytvořil. Utkání se dohrávalo ve zjitřené atmosféře, havířovský Hottek uviděl dokonce červenou kartu, to se však odehrálo až po skončení zápasu. Frýdlant odjíždí z Havířova s prázdnou a v tabulce si pohoršil o jednu pozici, aktuálně mu patří 4. příčka.

“K  vidění byl dobrý fotbal,  domácí jsme nepustili do vyložených šancí. Pak to ale Havířov trefil ve 37. minutě, ale to už jsme měli vést 2:0, další šanci ještě měl Wozniak a ve druhé půli Klimas.  Selhali jsme v koncovce a o to více tato prohra bolí, protože do takové 60. minuty jsme byli podle mně lepším týmem. Nevyšlo nám ale příliš střídání, kdy jsem čekal, že to čerství hráči oživí, ale nestalo se. Chtěl bych ještě poděkovat našim fanouškům za výbornou atmosféru”, řekl po zápase trenér Martin Šrámek.

MFK Havířov – 1. BFK Frýdlant 1:0