Vlažným výkonem se prezentovali naši fotbalisté na půdě Slavičína a po zásluze nezískali ani bod. Od úvodního hvizdu byli domácí aktivnější, hostům se nedařilo trvaleji se usadit v šestnáctce Slavičína, o vyložených šancích ani nemluvě. Domácí mohli poprvé udeřit z trestného kopu, když běžela 26. minuta, naštěstí míč skončil u Prepsla. Zajímavá situace se nabídla pro hostující tým ve 36. minutě, kdy postupoval na gólmana Slavičína Klimas, ale vracející se obránci v poslední chvíli míč ukopli do zámezí.  Ve 40. minutě se poprvé radovali domácí, když se k dorážce po rohovém kopu dostal Elšík a nemýlil se (1:0). Ve 43. minutě mohlo být srovnáno, po centru Svatonského trefil míč hlavou do břevna Klimas, bohužel do šaten se šlo s jednogólovým mankem.

Ve druhé půli měli v 56. minutě na kopačkách další branku domácí, ale z dobré pozice slavičínský hráč přestřelil. Otěže zápasu poté převzal zkušený kapitán Švach a dvěma góly v 65. a 81. minutě podtrhl svůj skvělý výkon. 1. BFK Frýdlant se v 85. minutě zmohl pouze na korekci výsledku v podobě branky Veličky. Hosté tak ze Slavičína odjíždějí s prázdnou a ve vyrovnané tabulce klesli z druhé příčky na šestou. Reparát budou chtít fotbalisté 1. BFK složit na domácí půdě v neděli 7. 10. v 15 hodin proti Bohumínu.

“Jsem pochopitelně hodně zklamaný. Směrem dopředu jsme byli úplně bezzubí. Byl to dnes celkově ospalý, podprůměrný výkon. Z posledních 11 zápasů venku, snad kromě jednoho, vždy prohráváme v poločase 1:0. To se pak těžko otáčí, navíc nám kromě dlouhodobě zraněného Wludyky chyběl i Siekiera, kdy oba umí výborně zahrávat standardní situace, což je naše obvykle silná stránka a dnes nám vůbec standardky nešly. Doma proti Bohumínu musíme opět zabrat”, okomentoval utkání trenér Martin Šrámek.

FC TVD Slavičín – 1. BFK Frýdlant 3:1