Dorost

Fryčovice – 1.BFK Frýdlant 1:3

Branky: Milar, Blaha, Uhlář

Zhodnocení zápasu: „V 10. kole krajské soutěže, zajížděli hráči dorostu 1.BFK na půdu našeho nejnepříjemnějšího soupeře a zároveň 3. celku tabulky týmu Fryčovic, kde nás čekal zatím nejtěžší zápas sezóny, ale kluci po velmi kvalitním a bojovném výkonu zvítězili 1:3. Od začátku zápasu se hrál velmi bojovný, ale kvalitní fotbal, kdy kluci byli fotbalově a kombinačně mírně lepším týmem, ale domácí bojovností a namotivováním drželi krok a hrál se fotbal ve vysokém tempu, plný soubojů a akcí. Jako první se radovali ze vstřelené branky hráči 1.BFK, když v 15. minutě se po pěkné kombinační akci středem hřiště dostal k míči Uhlář a tvrdou střelou z 25 metrů otevřel skóre 0:1. Poté přebrali na chvíli iniciativu domácí hráči, ale obrana pracovala znamenitě a nepustila hráče Fryčovic do žádné šance. Ve 39. minutě udeřili hráči 1.BFK podruhé, když po zisku míče na vlastní polovině se dostal k míči Indra 40m sprintem nechal za sebou dva hráče a nádhernou průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování Milara, který nabídkou nepohrdl a krásně z první uklidil míč k tyči 0:2. Bohužel vedení o dvě branky se nepodařilo udržet, když ve 44. minutě se dostali hráči Fryčovic do vápna, kde jeden z hráčů upadl a kopala se velmi přísná penalta a do kabin se šlo za stavu 1:2. V druhém poločase kvalitní zápas pokračoval a diváci viděli velmi dobrý fotbal. Po pár akcích na obou stranách se v 64. minutě opět po akci středem dostal až před brankáře Blaha a na dvakrát dostal míč do sítě 1:3. Poté se domácí nadechli k tlaku, ale obraná fáze pod výborně hrající stoperskou dvojicí Kovář, Prokop domácí hráče až na malé výjimky do zakončení nepustili a klukům se otevřel prostor na rychlé brejky, ale bohužel se žádná ze šancí nepovedla zužitkovat a kluci velmi kvalitní utkání dotáhli do vítězného konce. Klukům chci poděkovat za velmi kvalitní a bojovný výkon, Dík patří také fanouškům za podporu a zároveň bych je chtěl pozvat na středu 10.10., kdy od 15:30 přivítáme doma tým Kopřivnice“ Zhodnotil Roman Hajda – trenér dorostu

Starší žáci

Fryčovice – 1.BFK Frýdlant  1:10

Branky: Hajda 3x, Černoch 3x, Šustai, Pěgřimek

Zhodnocení zápasu: „Byl to zatím náš nejlepší výkon. Opory týmu tentokrát splnily to, co od nich všichni očekávají. I když soupeř se pohybuje v dolní polovině tabulky, tak nám naopak chybělo z různých důvodů 6 hráčů, které jsme museli nahradit mladšími žáky. Ti se starších protihráčů nezalekli a výraznou měrou přispěli k našemu vítězství, když polovinu našich branek vsítili právě oni. Dokonce František Černoch, který hrál svůj první zápas za st. žáky zaznamenal hattrick. Také Martin Hajda dal 3 góly a potvrdil svou současnou střeleckou formu. Nezbývá než doufat, že budeme v takových výkonech pokračovat.“ Zhodnotil Milan Dušík – trenér starších žáků

Mladší žáci

Fryčovice – 1.BFK Frýdlant  2:14

Branky: Somr 5x, Faldyna 5x, Šustai 2x, Boruta 2x

Zhodnocení zápasu: „Zápas jsme začali dobře, když kluci v úvodu svého soupeře zatlačili a ve 12. minutě vedli 2:0. Poté však ztratili koncentraci a nechali soupeře srovnat. Poločas tedy skončil 2:2, což vůbec neodpovídalo průběhu hry, ale kluci potřebovali trochu srazit zpátky na zem. Byl to náš asi nejhorší poločas v této sezóně. O přestávce jsme udělali nějaké změny a hráčům bylo řečeno, co je potřeba změnit. Výrazně zlepšení hry přišlo již v úvodu druhého poločasu. Po 5 minutách bylo skóre již 5:2. Celý druhý poločas se pak změnil v exhibici, kdy si naši kluci dělali na hřišti, co se jim zachtělo a soupeř nekladl žádný odpor. To dokládá také konečné skóre zápasu 14:2, které upřímně řečeno mohlo být ještě mnohem vyšší. Kluky bych chtěl pochválit za kvalitní hru předváděnou v druhém poločase. Některé kombinační akce byly opravdu pohledné.“ Zhodnotil Denis Dušík – trenér mladších žáků

Starší přípravka

V sobotu 6.10. se starší přípravka zúčastnila trianglu, kde nakonec odehrála 3 utkání jdoucí ihned za sebou. První zápas si vedla dobře, ale v závěru ztratila body a prohrála s Porubou těsně 3:4. V další utkání pouze remizovala s prvním týmem Brušperku 5:5, a v posledním po změně brankáře prohrála 6:8. Na týmu lze vidět, že polovina týmu především noví hráči, nedosahují kvalit okresních týmů z okolí, a také nás mrzely neproměněné šance. Rád bych vyzdvihl hráče René Nitru, který 2 zápasy chytal a 1 odehrál. Osobní poznatek trenéra: Dlouho jsem neviděl tak šikovného hráče v tak mladém věku (ročník 2010), který by uměl post brankáře i hráče v poli. Kluci mají co dohánět, hlavně ti co jsou v starší přípravce nově nebo přišli z mladších přípravek. Zhodnotil František Závodný – Trenér starší přípravky

Zápasů se zúčastnili tito hráči: Nitra, Menšík, Urbančík, Kocián, Kozel, Poledník, Tomášek, Lanča, Dudek, Blahuta, Buček