Srdce frýdlantského fanouška muselo tentokrát zaplesat. Výhra 5:1 nad Bohumínem, hattrick Veličky a parádní výkon, to vše se muselo téměř 4 stovkám diváků líbit.

Domácí se na svého soupeře, který naháněl hrůzu zejména ve své ofenzivní síle, dokonale připravili. Jak přiznal trenér 1. BFK Martin Šrámek, Bohumín viděl nejméně ve čtyřech utkáních a soupeře měl tak dokonale přečteného.  Přesto takový začátek utkání zřejmě nikdo nečekal. Běžela 3. minuta a po rohovém kopu si nejvýše na míč naskočil kapitán Hrdlička a hlavou otevřel skóre (1:0). O pět minut později využil dokonale přihrávku Šafnera Velička a otevřel svůj gólový účet přesnou střelou, na kterou hostující gólman nestačil ani zareagovat (2:0). Další šance přišly ve 24. a 29. minutě, zvláště ta druhá v podání Klimase a Dvořáka volala po gólu. Hosté v první zůstali daleko za očekáváním.

Po změně stran se přeci jen hra Bohumína zvedla, ta největší šance hostů přišla v 64. minutě, ale Prepsl se vyznamenal a střelu z blízka zneškodnil. O dvě minuty později se prodíral pokutovým územím hostů Klimas, byl sražen a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Hrdlička (3:0). Hosté v 72. minutě ještě vykřesali jiskřičku naděje zásluhou Padycha (3:1), ale odpověď hlavního protagonisty nedělního odpoledne na sebe nenechala dlouho čekat. Bohdan Velička v 75. minutě využil výborné přihrávky Staňka a lobem překonal bohumínského Švrčinu (4:1).  Svůj parádní výkon korunoval v 80. minutě třetí brankou na 5:1. Mimochodem jedná se o pátou trefu devatenáctiletého frýdlantského útočníka v pátém zápase po příchodu na hostování z MFK Frýdek-Místek.

Co dodat na závěr? Zápas, který se prostě musel líbit navíc okořeněný pěti góly. Pochvalu si tak zaslouží nejen naši hráči, ale i výborní diváci, kteří hnali svůj tým za třemi body.

Po celý zápas jsme plnili taktické pokyny, které nám dali trenéři před utkáním. Na soupeře jsme tak byli dobře nachystáni. Snažili jsme se hru roztáhnout do stran, využívat křídelní prostory. Bohumín je výborný v útočné fázi, ale v obraně měl dneska okna, které jsme dokázali využít k protiútokům i ke gólům. Myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené. Jsem rád za tři body i za mé tři góly, které k vítězství přispěly”, hodnotil po zápase spokojený střelec Bohdan Velička.

Příští zápas čeká Frýdlant na hřišti nováčka z Heřmanic. Hraje se v sobotu  13. 10. v 15 hodin (bus 12.45 h).

1. BFK Frýdlant – FK Bospor Bohumín 5:1

poločas: 2:0

branky: 3. Hrdlička, 8. Velička, 66. Hrdlička, 75. Velička, 80. Velička – 72. Padych