Jakoby to frýdlantští fotbalisté nedokázali zlomit a venku ne a ne vyhrát. V Heřmanicích jsme nejdříve neproměnili několik vyložených šancí, pak jsme v rozmezí čtyř minut dvakrát inkasovali a nakonec brali bod za remízu 2:2.

Utkání se hrálo nahoru dolů a 180 přítomným divákům se muselo líbit. O výbornou atmosféru se staral jak domácí tak zejména frýdlantský kotel. Naše fotbalisty přijelo povzbudit několik desítek fanoušků. A ti si málem zakřičeli gól už v 9. minutě, kdy se přes domácí beky prodral Šafner, nastřelil tyč a domácí při odkopu míče do zámezí znovu trefili tyč vlastní brány. V 18. minutě musel na druhé straně hasit Prepsl, ale hned ve 23. minutě šel sám na gólmana Heřmanic Kučera, v zakončení však selhal. Ve 37. minutě se hosté radovali předčasně, protože gól nebyl uznán proto, že asistent rozhodčího jej předtím viděl už v zámezí. Frýdlant byl v první půli aktivnější, ale své šance opět nedokázal přetavit do gólové podoby.

Druhá půle přinesla ve 48. minutě šanci Wozniaka, který mohl po rohovém kopu hlavou otevřít skóre, ale nedal. Pak se šance střídaly na obou stranách a v 64. minutě přišel první gól Heřmanic z kopačky Manteye (1:0). Když se o čtyři minuty později trefil Schwarz, frýdlantské akcie padly hodně nízko. Ale síla týmu se pozná podle toho, zda dokáže i za nepříznivého stavu s výsledkem něco udělat a to se také našim hráčům podařilo. Nesložili zbraně a vyplatilo se. V 73. minutě centroval Siekiera a Svatonský hlavou snížil na rozdíl jednoho gólu. A v 79. minutě rozjásal frýdlantský kotel Škorik, který opět hlavou po rohovém kopu v podání Siekiery srovnal na konečných 2:2. Z Heřmanic si tak vezeme alespoň bod.

“Upřímně mám rozporuplné pocity. Mohli jsme vyhrát i prohrát, ale bod je určitě zasloužený”, řekl po zápase kapitán Jan Hrdlička a asistent trenéra Jiří Krejčí dodal: “Zase jsme na úvod měli několik šancí, ale na rozdíl od zápasu s Bohumínem jsme je tentokrát neproměnili. Domácí dali v průběhu druhé půle dva góly a my jsme na to naštěstí dokázali odpovědět. Zatím nám není souzeno, abychom z venku přivezli body tři.”

FC Heřmanice Slezská – 1. BFK Frýdlant 2:2