Každá série jednou končí a v neděli napsala svou “derniéru” jedna neuvěřitelně dlouhá série. 6. 11. 2017 1. BFK Frýdlant – Nový Jičín 0:2, to byla poslední prohra na domácím hřišti! Od té doby jsme se vezli ne neuvěřitelně dlouhé vlně domácí neporazitelnosti, která skončila až nedělní prohrou s Dětmarovicemi 1:2.  Domácí tvrz padla. Šestnáct zápasů včetně dvou pohárových bez prohry, to zaslouží zápis do kroniky frýdlantské kopané.

Možná ještě více mrzí fanoušky 1. BFK Frýdlant, že prohra přišla v zápase s Dětmarovicemi, kde hosté ze dvou střel na branku dokázali vytěžit dva góly, zatímco domácí trápení v koncovce nebralo v neděli konce. Hosté se ujali vedení ve 27. minutě, kdy střelu před sebe vyrazil Prepsl a dětmarovický Řapek poslal míč do branky (0:1). Ve 42. minutě se nádherně trefil z trestného kopu Skoupý a hosté šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé půle vletěli naši fotbalisté jako uragán a doslova přišpendlili svého soupeře na jeho půlce. Frýdlantští fandové museli vidět, že hráči bojují, dřou a snaží se rvát do koncovky.  Z těch největších šancí uvádíme 58. minutu, kdy ze závaru před hostujícím gólmanem mohl skórovat Kučera, v 62. minutě nádherná střela Veličky orazítkovala tyč, v 67. minutě trefil hlavou opět tyč Staněk a o pět minut později Velička hlavou mířil do gólmana Stacha. Snížení přišlo až v 84. minutě, kdy se konečně trefil aktivní Velička a vykřesal tak naději pro Frýdlant. V nervózním závěru se na hřišti více žlutilo než hrálo, ale bohužel na konečném výsledku 1:2 se již nic nezměnilo.

Takový je fotbal, někdy bere, někdy dává. Dnes však Frýdlantu odvála 3 body jednoznačně koncovka, kde naši fotbalisté zklamali. Za svou bojovnost a nasazení zejména ve druhé půli si nějaký ten bodík zasloužili.

1. BFK Frýdlant – SK Dětmarovice 1:2