SK Hranice – 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí  2:4

Branky: Klimas 3, Velička

Sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička, Hutník – Svatonský (43. Dvořák), Škořík (76. Siekiera), Staněk, Kučera – Klimas (52. Soukup), Velička

Zápas v Hranicích se odehrál na těžkém blátivém terénu. Již od začátku zápasu se snažili domácí držet balón. Frýdlant naopak chtěl hrát na rychlé protiútoky a to mu vyšlo na jedničku. První branku vsítil v 10. minutě Daniel Klimas po přihrávce Jana Hrdličky. O 5 minut později přidali hosté druhou branku utkání. Po úniku Svatonského po lajně přišel centrovaný míč do pokutového území, který hlavou usměrnil do branky Klimas. Za stavu 0:2 měli velkou šanci také domácí. Tu však zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Prepsl a vyrazil míč na rohový kop. Ještě do poločasu dokázal Frýdlantský útočník Daniel Klimas zkompletovat hattrick, když po protiútoku zvyšuje skóre již na 3:0.

Druhý poločas znovu začal lépe pro hosty. Škorík vypíchl na půlce míč soupeři a poslal do úniku Veličku, který si poradil s obránci a následně vstřelil branku na 0:4. V dalším průběhu poločasu se domácí snažili držet míč a vypracovat si šance, alespoň na snížení stavu. V 75 minutě po faulu Škoríka dostali příležitost zahrávat pokutový kop. Ten proměnili a stav tak byl již 1:4. V 85. minutě se domácím podařilo po rohovém kopu vstřelit ještě druhou branku. To však již bylo vše a zápas tak skončil vítězstvím 1. BFK v poměru 2:4.

Ohlasy po utkání: „Utkání mělo pro nás jedinou velkou kaňku. V zápase se nám zranili tři klíčoví hráči. Doufám, že se všichni co nejdříve uzdraví. Věřím, že jsme udělali radost divákům a potěšila je naše první letošní výhra na hřišti soupeře“ zhodnotil trenér Martin Šrámek