Dorost

Staré Město – 1. BFK Frýdlant   5:2

Branky: Milar, Závodný

Hodnocení utkání trenérem Romanem Hajdou:

Až v 11 zápase sezóny hráči dorostu 1. BFK poznali hořkost porážky a ve Starém Městě prohráli 5:2.

Bez 4 hráčů základní sestavy (Hajdušek, Indra, Jedlička, Teper) kluci nastoupili a odehráli celkem nešťastný zápas neb po celou dobu byli více fotbalovým týmem, kdy svého soupeře přehrávali, ale bohužel šance, kterých vůbec nebylo máto tentokrát zahazovali a domácí hráči z rychlých brejků kluky trestali.

V prvním poločase bylo znát, že kluci nastoupili v pozměněné sestavě a chvíli trvalo, než se rozehráli. Ve 20té minutě se domácí dostali do vedení, ale hned za 2 minuty vyrovnal M. Závodný na 1:1. Bohužel ve 25té minutě z ojedinělého útoku domácí opět uspěli a vedli 2:1. Od této chvíle kluci soupeře zatlačili na jejich polovinu, ale bohužel ze 4 vytvořených šancí dokázali proměnit jen jednu, když se trefil M. Milar a o přestávce svítilo skóre 2:2.

Do druhého poločasu nastoupili kluci s vědomím, že domácí přehrávají, a tak jako na konci 1. poločasu je zatlačili na vlastní polovinu. Bohužel z velkého tlaku a z šancí kterých si vytvořili vytěžili jen tyčku, kterou nastřelil M. Milar a přísloví „nedáš dostaneš“ se potvrdilo neb o chvilku později domácí zužitkovali rychlý brejk a dostali se do vedení 3:2. Od této chvíle, už byl scénář zápasu jasný. Kluci 1.BFK mačkali domácí na jejich polovině, ale bohužel ani další šance se nepodařilo využít a dobře bránící domácí hráči z ojedinělých protiútoků přidali další dvě branky a připravili dorostencům 1. BFK, první porážku v této sezóně.

Klukům i přes porážku chci poděkovat za bojovný výkon neb nic nevypustili a až do konce se snažili zápas vyhrát a prodloužit sérii 10 vyhraných zápasů v řadě, ale bohužel se to nepovedlo. Na druhou stranu to z kluků spadlo a doufám, že 3.11 ve 14:30 hod. kdy hostíme Bohumín začneme novou sérii. Tímto chceme pozvat naše fanoušky, děkujeme.

Starší žáci

1.BFK Frýdlant – SK Beskyd Frenštát  3:4

Branky: Staněk 2, Hajda

Hodnocení utkání „V posledním kole jsme narazili na nejfotbalovější tým celé soutěže, který se nespoléhal na fyzickou vyspělost, ale na herní kvalitu svých hráčů. Po rozpačitém začátku jsme postupně, hlavně díky výkonu Pepy Staňka vyrovnali hru a skóre a nakonec se i ujali vedení. Po přestávce jsme ale polevili, nedokázali podržet míč a soupeř nás dostal pod tlak. Kluci bojovali, ale to nakonec na body nestačilo a soupeř těsně před koncem vstřelil vítězný gól z penalty. Jestli chceme v takových zápasech bodovat, musíme se na hřišti prezentovat kolektivním výkonem a kdo to nepochopí, může jít hrát za jiný tým, popřípadě zkusit nějaký jiný sport.“ Zhodnotil Milan Dušík – trenér starších žáků

Mladší žáci

1.BFK Frýdlant – SK Beskyd Frenštát  6:2

Branky: Stávek 2, Somr, Černoch, Šustai, Kohut

Hodnocení utkání: „Utkání začalo našim náporem na branku soupeře, který se snažil pouze bránit s téměř všemi hráči před vlastní brankou. Kvůli této zahuštěné obraně a dobře chytajícímu brankáři soupeře, jsme se dlouho nemohli prosadit. Naši smůlu prolomil až v 15. minutě brankou František Černoch. Celý zbytek poločasu měl podobný průběh. Soupeř se však také začal dostávat do protiútoků. Z čehož jeden z nich proměnil. Velkým naším problémem v tomto zápase byla neochota krajních záložníků vracet se do obrany. Druhý poločas na obrazu hry moc neměnil. Jediným rozdílem bylo proměnění alespoň nějakých šancí a vstřelení dalších 5 branek. Po celé utkání však byli naši hráči kombinačně lepším týmem a zaslouženě zvítězili.“ Zhodnotil Denis Dušík – trenér mladších žáků

Mladší přípravka

Dne 13.10.2018 se uskutečnil předposlední turnaj ml. přípravek ve Frýdku-Místku.

Bylo sobotní dopoledne a hráči se v tomto nádherném počasí předvedli před hojnou návštěvou rodičů všech týmu dobrým výkonem. Jen na malé zaváhání v druhé půli zápasu se Starým Městem, kdy jsme vedli 3:0 a nakonec prohráli 4:6, ale to stává a je hlavní, že herní představení bylo takové, jakým se chceme prezentovat.

Výsledky:

1.BFK – Sedliště (2xKeckéš;4xNitra; Fabián;2xVach; Mališ)

1.BFK- FM Modří (3xPyszko;2xKeckéš; Mališ)

1.BFK- FM Bílí (2xPyszko; 2xNitra; 2xVach; Keckéš; Mališ; Fabián)

1.BFK- Staré Město (Pyszko; Biely; Nitra; Keckéš)

Dne 15.10.2018 jsme sehráli na pozváni Kozlovic přátelské trojutkání s tamní starší přípravkou a vyhráli jsme součtem třech utkání  13:10

28.10. 2018 odehrála mladší přípravka poslední z turnajů okresního přeboru mladších přípravek na Čeladné. Kluci si vedli dobře a ve všech utkáních zvítězili.

1.BFK – FM 9:1

1.BFK – Sedliště 18:0,

1.BFK – Čeladná 19:0

Branky celkem: Nitra 18, Pyszko 12, Vach 11, Mališ 5

Turnaje se zúčastnili: Adam Vokál – René Nitra, Adam Mališ, Vojtěch Pyszko, Nikolas Vach, Michal Bielý