Výborný výkon, skvělá atmosféra a tři body, které zařídil střídající Wludyka. Ano o tomto zápase se ještě bude dlouho mluvit. Frýdlant porazil lídra divize FK Nový Jičín 1:0 a bodový účet si navýšil na číslo 25. Takový divizní podzim zatím ve Frýdlantu nepamatují.

Přestože meteorologové slibovali krásné počasí a 16 stupňů, frýdlantskou kotlinu sevřela nízká oblačnost a mlha. To ovlivnilo i návštěvnost, která by možná atakovala i hranici 500 diváků. Co by ale mnohé kluby daly i za těch 374 diváků, kteří sledovali nedělní zápas.

Utkání začalo svižně, ve 2. minutě mohl otevřít skóre frýdlantský Klimas, ale jeho střelu novojičínský gólman reflexivně zlikvidoval. Hosté byli nebezpeční zejména svým rychlým přechodem do útoku. V jednom případě hrozící šanci zhasil hostům Marek, ve druhém případě byl pozorný gólman Prepsl.

Pokud byl první poločas pouze předkrm, pak druhá půle musela přítomné diváky docela slušně nasytit. V 50. minutě se zaskvěl výborným zákrokem Ondra Prepsl, střelu exfrýdlantského Prečiho vytáhl na roh. O tři minuty později se na druhé straně zleva prodral Svatonský, míč poslal do vápna a Velička jen těsně minul. V 55. minutě ztratil míč domácí Wozniak a hosté se tak ocitli snadno před Prepslem, domácí brankář však opět skvěle zasáhl. V 58. minutě zase čaroval novojičínský Ognjanov, když zneškodnil pokus Veličky z několika metrů. A pak to přišlo! 61. minuta, míč si před šestnáctkou zpracoval Wludyka a levačkou ho poslal přesně k tyči – 1:0! Nadšení domácí fanoušci hnali svými hlasivkami hráče 1. Beskydského FK dopředu, a tak pojistku mohl přidat po přihrávce Veličky Šafner, ale z úhlu střílel mimo. Na závěr zahrozili hosté ještě po rohovém kopu, tři body však zůstaly zaslouženě doma. K výborné úrovni utkání ale přispěl i kvalitní soupeř z Nového Jičína. Poděkování zaslouží frýdlantští fanoušci, zejména pověstný kotel, který se opět postaral o výbornou kulisu.

Ohlasy po utkání:

Jan Wludyka, který nastoupil po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním a rozhodl o jediném gólu: “Super tři body. Výhra nad prvním týmem potěší dvojnásobně. Myslím, že jsme potvrdili, že máme opravdu silný tým a můžeme se měřit s kýmkoliv. Z branky mám samozřejmě obrovskou radost, přece jen ta pauza kvůli zranění byla dlouhá a jsem rád, že jsem mohl k výhře přispět svou trefou.”

Jan Hrdlička:, kapitán 1. BFK: “K vidění byl kvalitní zápas. Nový Jičín má dobrý mančaft s rychlým přechodem do útoku, ale myslím, že naše výhra je zasloužená.”

1. BFK Frýdlant – FK Nový Jičín 1:0

poločas: 0:0

branka: 61. Wludyka

rozhodčí: Kolář – Nejezchleb, Paulík

diváků: 374

sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička– Svatonský, Škorik, Šafner (84. Dvořák) Staněk, Kučera (46. Wludyka) – Klimas (76. Soukup), Velička

Poslední podzimní utkání odehrajeme v sobotu 10. 11. od 10 hodin na hřišti 1. HFK Olomouc. Věříme, že pojedete náš tým podpořit. Odjezd autobusu je v 7.15 h.