To nejpodstatnější se odehrálo v 18. minutě zápasu. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Kučera, přihrál ho Veličkovi a jeho centr uklidil přesně do sítě Škorik (0:1). Jak se později ukázalo, byl to jediný a rozhodující gól celého zápasu. “Bylo to těžké utkání, nešlo hrát moc kombinačně, protože terény nejsou ještě pro fotbal úplně ideální. Spíše se to dnes hodně nakopávalo. Naštěstí jsme dali brzy gól, což nás uklidnilo a jednogólové vedení jsme si dokázali uhlídat”, řekl jediný střelec zápasu Ondřej Škorik.

Frýdlantští se mohli ujmout vedení v 10. minutě, ale Velička nastřelil pouze břevno. Ve druhé půli jsme mohli několikrát své vedení pojistit, ale velké šance Kučery či Šafnera zůstaly nevyužity. “Je pravda, že jsme tam měli nějaké možnosti po standardních situacích. Navíc jsme mohli lépe dotáhnout do konce některé brejkové situace, ale samozřejmě nejdůležitější jsou tři body a ty máme”, okomentoval utkání asistent trenéra 1. BFK Jiří Krejčí.

Naopak Vsetín vyšel ze zápasu naprázdno a na své první jarní body stále čeká. Domácí měli největší šanci ve 45. minutě, ale Prepsl byl pozorný a střelu domácího útočníka zlikvidoval. Po změně stran měli vsetínští fotbalisté ještě jednu zajímavou možnost, ale i tentokrát byl Prepsl na správném místě a míč vyrazil na roh.

Fotbalisté 1. BFK Frýdlant navýšili po výhře ve Vsetíně své bodové konto na 32 bodů a v neděli 31. 3. od 15 hodin nás čeká ve šlágru jara souboj s vedoucím týmem soutěže SFC Opava B. Tomuto zápasu se budeme obšírněji věnovat během týdne.

FC Vsetín – 1. BFK Frýdlant 0:1