Nádherné počasí, téměř 6 stovek diváků, výborná kulisa, kvalitní fotbalová podívaná, jen ty body mohly zůstat doma. Takto nejlépe by se dalo shrnout nedělní fotbalové odpoledne ve Frýdlantu.

Jursa, Manzia, Bernadina, Helebrand, Radič…prostě při předzápasové kontrole soupisky lídra divize E SFC Opava “B” (A?), vyskočilo 8 jmen, za kterými byla poznámka v závorce (LS) – ligová smlouva. Ano soupeř přijel zdatně posílen o hráče ligového A týmu, což se ale vzhledem k sobotnímu zápasu SFC Opava – Dukla Praha dalo i čekat.

Fotbalisté 1. BFK Frýdlant i přes těsnou prohru 0:1 své příznivce nezklamali. Nasazení, bojovnost i herní kvalita, to rozhodně na frýdlantské straně nechybělo. V první půli byly i pasáže, kdy jsme soupeře dokázali přitlačit a vytvořili jsme si i dvě brankové příležitosti, do kterých se výborně dostal Svatonský, ale nezamířil do “černého”. Naopak ránu hostů vytlačil na břevno pozorný Prepsl.

Jediná branka, bohužel do sítě domácích, přišla v 70. minutě, kdy se po krásné akci trefil k tyči Bernadina (0:1).  Fotbalisté 1. BFK Frýdlant i přes obrovskou snahu, již neměli síly s výsledkem cokoliv udělat. Hosté dovedli zápas zkušeně do vítězného konce a upevnili si tak 1. místo v tabulce divize E. Jak po zápase sportovně uznal i trenér Opavy Lukáš Černín, zápasu by spíše slušela remíza.

Ohlasy trenérů (aktualizováno):

Lukáš Černín (Opava): Velmi těžký zápas. Terén nenasvědčoval tomu, že by se měl hrát kombinační fotbal, navíc domácí jsou soubojovým týmem. Obě mužstva si vytvořila po dvou šancích, my jsme jednu proměnili, proto máme 3 body. Vítězství je pro nás velmi cenné.

Martin Šrámek (Frýdlant): Chtěli jsme na soupeře nastoupit tak, abychom nehonili míč. Opava k nám totiž přijela v hodně posílené sestavě. V první půli se nám to i dařilo a hosty jsme k ničemu nepustili. Po změně stran se tam už nějaká okénka otevřela a oni jednu šanci dokázali proměnit. Škoda, že jsme naše fanoušky nepotěšili alespoň remízou

Ještě jednou děkujeme našim fotbalistům za předvedený výkon, frýdlantskému fan clubu za výbornou kulisu a Vám všem za úžasnou návštěvu 575 diváků.