V roli favorita přijížděl 1. BFK Frýdlant do Šumperka. „Frýdlant je nejzkušenější mužstvo v divizi. Je tam stovka ligových startů a na tohle jsem kluky upozorňoval. Musí tam být stoprocentní fyzický výdej a musí se všechno sejít, abychom byli úspěšní proti takovému týmu,“ prozradil šumperský trenér Hecl pro Šumperský deník.
Jeho protějšek Martin Šrámek udělal oproti zápasu s Opavu dvě změny. Místo Střižíka naskočil Marek a Klimase nahradil Dvořák. Hosté chtěli odčinit domácí těsnou prohrou s SFC Opava B a byli odhodláni v Šumperku bodovat naplno.

To nejzajímavější z první půle se odehrálo v poslední půlhodině. Ve 30. minutě centroval míč do vápna Svatonský a Dvořák hlavou orazítkoval břevno, ovšem o dvě minuty později se již skóre poprvé měnilo. Oba hráči si akorát své role vyměnili, balón do šestnáctky načepoval Dvořák a novopečený otec Svatonský se v zakončení nemýlil (0:1). Ještě veseleji bylo ve 42. minutě. Po ruce jednoho z domácích zadáků se kopala penalta. Velička vzal zodpovědnost na sebe, nekompromisně zavěsil a stanovil tak poločasový výsledek Šumperk – Frýdlant na 0:2.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém vítězily obrany nad útokem. Ani jeden z týmů si nevytvářel vyložené šance. Vrátit do zápasu se mohl Šumperk rovněž pokutovým kopem, jenže Rozsívalovi jej zlikvidoval hostující Prepsl.. Devět minut před koncem udělal Wozniak hrubou chybu, kterou hasil stažením hráče, který by šel sám na brankáře a viděl červenou kartu.

„Soupeř vyhrál zaslouženě. Dnes nemůžu klukům nic vytknout, dali do toho všechno,”, zhodnotil zápas domácí trenér Hecl.

Za hosty se ujal hodnocení brankář Ondřej Prepsl, který ze čtyř jarních utkání, dokázal ve třech zápasech udržet čisté konto. Podívejte se na naší klubové TV nejen na jeho hodnocení, ale také na vítězný pokřik z kabiny: https://www.youtube.com/watch?v=YP-9XQo1t4M&feature=youtu.be

FK Šumperk – 1. BFK Frýdlant 0:2

poločas: 0:2

branky: 32. Svatonský, 42. Velička

ČK: 81. Wozniak

rozhodčí: Broskevič – Krupa, Mankovecký

diváků: 190

sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička – Dvořák (76. Kučera), Staněk, Škorik, Wludyka, Šafner – Svatonský (56. Klimas), Velička (82. Střižík)

Na čele tabulky je stále SFC Opava B, která ale zaznamenala první jarní prohru doma se Vsetínem. Na ni se dotáhl Slavičín.

Příští zápas hrajeme doma proti celku TJ Sokol Ústí, hraje se v neděli 14. 4. v 15:30 h.