V dalším kole Moravskoslezské divize E zajížděli naši fotbalisté do Bruntálu, kde nakonec vybojovali bod, přesto po zápase převládalo spíše zklamání ze ztráty dvou bodů, než radost ze zisku jednoho.

První poločas mnoho vzruchu nepřinesl, výjimkou byla pouze 7. minuta zápasu, kdy se domácí radovali předčasně z branky, která ale nemohla platit, protože předtím již hlavní rozhodčí odpískal útočný faul. Na druhé straně střílel z úhlu nebezpečně Dvořák a ve 45. minutě obešel domácího gólmana Velička, jeho střelu však zablokoval vracející se obránce a dorážka Svatonského skončila na tyči.

Pokud bychom mohli hodnotit první půli jako vyrovnanou, kdy domácí i kousali, po změně stran již hřiště ovládli hostující fotbalisté. Ve výčtu těch největších šancí zmiňujeme 68. minutu, kdy se v obrovské příležitosti ocitnul Velička, ale z ideální pozice přestřelil. V 84. minutě měl gól na hlavě Hrdlička, ale těsně minul a v závěru zápasu ještě zahrozil střídající Šigut, opět bez výsledku.

“Jsme zklamaní, protože jsme nevyhráli. Troufnu si říct, že jsme měli celý zápas pod kontrolou, ale neproměnili jsme vyložené šance. Dnes je to ztráta dvou bodů. Když jsme na podzim hráli doma s Bruntálem, byli jsme to my, kdo tahal za kratší konec a vyhráli jsme, dnes jsme byli lepší my a bereme jen bod. Takový je někdy fotbal”, hodnotil po zápase trenér 1. BFK Martin Šrámek.

V tabulce divize E si držíme 3. místo s 39 body a skóre 35:18. V neděli přivítáme na našem stadionu v derby MFK Havířov, hraje se v 16 hodin.

FC Slavoj Olympia Bruntál – 1. BFK Frýdlant 0:0

rozhodčí:  Hanák – Kostelník, Kouřílek

diváků: 510

sestava: Prepsl – Střižík, Wozniak, Hrdlička – Dvořák, Wludyka, Staněk, Škorik, Šafner (46. Soukup) – Klimas (25. Velička – 80. Šigut), Svatonský