Dnešní přehled začínáme u těch nejmenších. Naše přípravka získala krásné bronzové medaile na turnaji O pohár starosty Brušperku.

Radost nám udělaly také oba žákovské týmy.

1. FC Poruba – 1. BFK starší žáci 1:6 (1:4) (Branky: Hajda 3x, Vantuch, Juroška, Tomeček)
“Dnešní zápas byl z naší strany povedený, hřiště v Porubě nám svými rozměry pomohlo ke kombinační hře, kterou chceme hrát. Bylo vidět, že se kluci snaží do zápasu přenášet věci, které jsme trénovali, za což je musíme pochválit. Mrzí nás jen neproměnění některých šancí. Stále je na čem pracovat, ale myslíme si, že jde vidět herní posun, ve kterém bychom rádi pokračovali. Tímto bychom chtěli pozvat fanoušky na příští domácí zápas proti Fryčovicím, který hrajeme v sobotu na domácí půdě”, řekl po zápase asistent trenéra David Marek.
Poruba – 1. BFK mladší žáci 0:4
Branky: Svák, Velička, Somr, Pěgřimek
Bystřice – Frýdlant dorost 1:4  (branky: Milar 2, Uhlář, Teper)
V neděli zajížděli naši dorostenci do Bystřice, kde zvítězili a připsali si další 3 body. Krok za krokem se tak blíží k vysněné metě a tím je postup do krajského přeboru. “Zápas jsme začali aktivně, během první desetiminutovky jsme si vytvořili tři tutovky, které jsme však nedokázali využít. Postupem času se nám domácí hráči vyrovnali, přesto jsme byli fotbalovější, ale z šancí jsme dokázali využít jen jednu, když se po rychlé akci a střele k tyči prosadil Uhlář. Domácí však nesložili zbraně, hráli na hranici svých možností a do poločasu dokázali po naší zbytečné chybě srovnat. Po lehkém proslovu v kabině jsme po přestávce zvýšili tempo a jelikož domácím začaly ubývat síly, tak náš tlak se postupně stupňoval. Po několika nevyužitých šancích si vzalo slovo trio Bystroň, Milar a Teper a ti rozhodli o tom, že tři body povezeme do Frýdlantu. Po skvostných přihrávkách prvně jmenovaného se dvakrát trefil Milar a jednou Teper.  Klukům bych chtěl poděkovat hlavně za výkon ve 2. půli a naše fanoušky pozvat na další domácí zápas”, zhodnotil utkání trenér Roman Hajda.
Připomínáme frýdlantským příznivcům, že naši dorostenci hrají ve středu 1. 5. ve 14:00 h proti Brušperku (hřiště: Metylovice)