Nedělní podvečer se na frýdlantském stadionu nesl ve slavnostním duchu a nutno dodat, že vše klaplo na výbornou. Fotbalisté 1. BFK Frýdlant si v posledním domácím zápase poradili s Hranicemi 1:0 a v historicky nejúspěšnější sezóně navýšili své bodové konto na 58 bodů. Vyšlo počasí, přišla solidní návštěva a vše sledovali také představitelé našeho města i zástupci pozvaných sponzorů. V poločase navíc naši mladší žáci převzali z rukou generálního ředitele společnosti PV Czech, s.r.o., našeho významného partnera, zbrusu nové dresy. Belgičan Henri Remy byl nadšen nejen ze zápasu samotného, ale i z atmosféry, která zde panovala. “Cítím se tu moc dobře a určitě nejsem tady na fotbale naposledy. Musím říct, že lituji pouze toho, že naše společnost vstoupila do frýdlantského fotbalu až letos”, řekl generální ředitel PV Czech a dodal anglicky krásnou větu: “Better late than never”, v překladu: “Lépe pozdě než nikdy”.

V poločase převzali pohár za vítězství v krajské soutěži naši dorostenci. Ten jim předal Zdeněk Duda, předseda OFS a člen výkonného výboru Krajského fotbalového svazu. Medaile a upomínkové předměty převzali naši kluci z rukou starostky Frýdlantu Heleny Pešatové, místostarosty Davida Pavlisky a radního Jana Nečase. Za fotbalový klub gratulovali předseda Oldřich Čunta, místopředseda Petr Lichnovský a sekretář Dana Pindurová. Fan club připravil našim dorostencům povedené choreo, a tak si to naši mladí fotbalisté užili v plné parádě a tak to má být. Určitě si to zaslouží!

A jak samotný zápas s Hranicemi hodnotil frýdlantský asistent trenéra Jiří Krejčí? „Vstup do zápasu se nám vydařil, kluci hráli přesně to, co jsme si před utkáním řekli”. Frýdlantští tak od 6. minuty vedli zásluhou branky Zdeňka Staňka. Že to bude nakonec jediný gól zápasu, tak s tím asi více než čtyř stovka diváků nepočítala. Po změně stran se obraz hry totiž výrazně změnil. Navrch začali mít postupně hostující fotbalisté. „Naše poločasy byly jako noc a den. Ve druhé půli jsme se dostali pod tlak soupeře, ale zase se nám tam otevírala okénka k brejkům. Ty jsme bohužel nedokázali proměnit. Takovým obrazem všeho pak byla situace z poslední minuty zápasu, kdy hosté šli na roh i s gólmanem a my následně nedokázali využít akce dva na jednoho,“ kroutil hlavou po utkání Krejčí. Frýdlant je tak po hubeném vítězství nadále na druhé příčce divizní soutěže a v příštím týdnu o tuto pozici svede přímý souboj na hřišti Nového Jičína.

1. BFK Frýdlant – SK Hranice 1:0

poločas: 1:0

branka: 6. Staněk

rozhodčí: Polák – Kaloč, Částečka

diváci: 430

Frýdlant: Prepsl – Střižík, Wozniak, Hrdlička – Dvořák, Staněk, Škorík, Kučera (79. Marek) – Wludyka (70. Šigut) – Svatonský, Soukup (59. Klimas).

Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Na zápas dorazilo 430 diváků, díky moc za podporu!

Představitelé společnosti PV Czech s.r.o. předali našim mladším žákům nové dresy.

Naši dorostenci byli v poločase “korunováni” jako vítězové krajské soutěže!

Fan club se staral nejen o výbornou atmosféru, ale připravil i choreo. Výborná práce.

Vítězného pokřiku se v domácí kabině účastnili jak představitelé města tak i naši sponzoři.