Po neúspěšných začátcích soutěže, kdy mladší dorostenci většinou přehrávali ostatní soupeře, ale nemohli se prosadit střelecky, vše se změnilo v Horní Suché 8.9., kdy těsnou výhrou 2:1 vezli domů první tři body.

Po lepším sehrání celého týmů v průběhu zatím 7 zápasů, musím kluky opravdu pochválit za to, co předvádějí a že se konečně naplňuje to, co jsem od nich očekával už před začátkem sezóny, ať už se jedná o přístup k tréninkům nebo zápasové nasazení.

Myslím si, že vše šlo vidět na 100% v zápase před 2 týdny, kdy jsme jeli do Opavy. V Opavě jsme hráli svou hru a zaslouženě jsme vyhráli, dostali jsme pouze “kontaktní gól” až 3 minuty před koncem utkání.

Slavia Opava – 1.BFK Frýdlant 1:3 (Staněk, Haták, Plucnara)

Minulý týden, v sobotu 28. 9., jsme přivítali v Pržně soupeře z Petřkovic.

Utkání jsme chtěli jednoznačně vyhrát a nic jiného než 3 body nepřipadaly v úvahu.

První poločas jsme soupeře jasně přehrávali a byla jen otázka času, kolik gólů padne. Bohužel z 8 tutovek jsme proměnili jen 3, a stav byl po poločase 3:0 pro Frýdlant.

V druhém poločasu hráči zefektivnili zakončení, ve 47. minutě završil Jonáš Výmola (návrat na hřiště po třízápasové stopce) a poté na něj navázal rovněž hattrikem Josef Staněk. Vyloženě jsme sázeli jeden gól za druhým a jsem rád, že jsme nenavázali na neproměněné šance z prvního poločasu. Utkání skončilo oprávněně dvojciferným číslem.

Klukům gratuluji a doufám, že navážeme na 2 výhry po sobě v Krnově 5.10. od 12:30.

1.BFK Frýdlant – Petřkovice 11:0 (Výmola 3, Staněk 3, Papík 2, Šigut, Hajda, Drabina)

Zhodnotil trenér: František Závodný