Starší a mladší dorost má za sebou druhé utkání v Moravskoslezské dorostenecké divizi. O víkendu se představili kluci na hřišti Valašského Meziříčí.

STARŠÍ DOROST

Jak i zaznělo z úst trenéra našich starších dorostenců, byl to zápas jako přes kopírák s tím prvním. “Stejně, jako tomu bylo s Novým Jičínem, tak i teď s Valašským, nám prvních deset minut moc nevyšlo,” začal s hodnocením trenér Roman Hajda.

Domácí hráči udeřili hned z první standardní situace, kdy se hlavou prosadil Válek. O čtyři minuty později přišla chyba v hostující defenzívě a po špatném odkopu malé domů jsme si Blahou vstřelili vlastní branku – 2:0. “To byla docela velká sprcha. Naštěstí se pak kluci zvedli a začali mít více ze hry. Vytvořili si snad pět slibných příležitostí, ale proměnit dokázali až v tu samém závěru poločasu, kdy se trefil Březina,” těšilo Hajdu.

Vstup do druhého dějství si už kluci pohlídali. “Řekl bych, že jsme místy byli i lepší, ale ze dvou vyložených šancí, jsme nedokázali využít ani jednu. Pak domácí podnikli rychlý brejk. Ten jsme stačili ještě odehrát na roh, ale Melichařík jej kopl tak parádně, že trefil branku přímo z toho rohového kopu,” mrzelo hostujícího trenéra.

Po třetí inkasované brance už nenašli frýdlantští mladíci síly na nějaký zvrat. Valaši pak ještě v samém závěru střetnutí přidali čtvrtou branku.

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 4:1 (2:1)
Branky: 2. Válek, 6. Blaha vlastní, 66. Melichařík, 87. Veselý – 42. Březina. Rozhodčí: Jílková – Kostelník, Bartoň. ŽK: Číp – Haták, Papík, Hodula. Diváci: 30.
Frýdlant: Manestar – Plucnara, Haták, Kopčo, Blaha, Koliba (51. Staněk), Papík, Březina, Mohyla, Hodula, Salava. Trenér: Roman Hajda.

MLADŠÍ DOROST

Utkání mladších dorostenců skončilo přesvědčivou výhrou našeho soupeře. V našem týmu se opět objevilo pár kluků ze starších žáčků, pro všechny je to především sbírání zkušeností. “Domácí tým nás přehrál ve všech směrech. Po nějakém tom čtvrtém gólu už kluci na hřišti rezignovali. K zápasu se v týdnu určitě vrátíme,” dodal po zápase zklamaným hlasem trenér mladších dorostenců Radim Hajdušek.

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 23:0 (14:0)
Branky: 7., 13., 19., 20., 40., 56. a 84. Konařík, 22., 32., 39., 42. a 65. Šimurda, 6., 38. a 67. Kundrát, 16., 21. a 25. Vozák, 49., 51.a 73. Furmánek, 86. Kurinec, 87. Zahradník. Rozhodčí: Kostelník – Bartoň, Jílková. ŽK: R. Velička, Liška, Chodura (vš. F). Diváci: 68.
Frýdlant: Drabina – R. Velička (55. D. Somr), Liška, Svák, Černý, Chodura, Staněk, Pavela (82. Faldyna), M. Hajda, Manestar (86. Krompolc), Pěgřimek. Trenér: Radim Hajdušek.

1. TJ Valašské Meziříčí 2 2 0 0 30:0 6
2. FK Nový Jičín 2 2 0 0 15:3 6
3. FK Fotbal Třinec B 2 2 0 0 6:0 6
4. SK Uničov 2 2 0 0 8:3 6
5. 1.HFK Olomouc 2 2 0 0 4:2 6
6. 1.SK Prostějov B 2 2 0 0 3:1 6
7. MFK Frýdek-Místek B 2 1 1 0 2:0 4