Po utkání s Polankou trenér A mužů Martin Šrámek zrovna radostí neoplýval. Na stadionu, kde sám v minulosti hrával, chtěl se svým mužstvem uspět. Frýdlant si z frýdeckých Stovek nakonec odvezl bod, když remízu 2:2 zachraňoval v samém závěru střetnutí David Kučera.

K vidění byl fotbal dvou rozdílných poločasů, s tím asi souhlasíš?

Určitě. V prvním poločase jsme na hřišti dominovali, ale po půli jsme zbytečně začali na můj vkus zvedat. Oni měli urostlou obranu, prostě jsme se k nim po zemi nedostávali. Nehráli jsme ten druhý poločas vůbec dobře. Potom stejně jako v minulém zápase strčíme do jedné střely nohu a ta změní směr míče do protipohybu gólmana. Prakticky ze dvou střel, které šly na naši branku, tak soupeř skóroval a my museli pak dotahovat. V závěru jsme trochu prostřídali, na hřiště přišel Matěj Milar, který naši hru více rozpohyboval. V závěru šel ještě na plac Wozy (Radim Wozniak, pozn. red.), kdyby byly nějaké standardky, abychom byli více nebezpečnější.

Přesto vám ale ten vyrovnávací gól nabídl špatnou rozehrávkou soupeř…

To se tak někdy stane. Už vlastně v prvním poločase jsme jim několikrát chytli rozehrávku, ale nedokázali jsme to potrestat. Naštěstí v závěru už ten gól po jejich chybě přišel. Škoda pak, že v závěru ještě, když dostal Milar míč za jejich obranu, tak nedokázal brankáře Řehulku přehodit. Mohl být slavný (smích).

Právě asi na těch zkušenostech mladých kluků jste dnes pohořeli. Vždyť i David Kučera mohl dát více branek, než jen ty dvě, co vstřelil?

Tak ono to je jeho dlouhodobý handicap, on je prostě takový hráč, který se soupeřovým zadákům velice těžko brání, ale tu koncovku nemá bohužel ještě tak chladnokrevnou. To, kdyby proměňoval i ty sezony předtím, alespoň jednu pětinu svých šancí, tak má určitě nastříleno více gólů. Ale naštěstí tu poslední svou šanci dnes proměnil a bereme s Polankou bod.

Ona je asi velká škoda toho, že jste si ten základ k lepšímu výsledku promrhali v prvním poločase, kdy jste měli dát určitě více branek, než jen tu jednu?

S tím souhlasím, to bylo určitě pro další vývoj zlomové. Hráli jsme dobře, navíc dali i gól. Měli jsme další šance a brejky, ale nedotáhli jsme nic do další branky. Potom domácí zahráli krásnou akci…to je zkrátka fotbal. Ale já jsem rád, jak jsme nakonec ten zápas zvládli, jelikož před utkáním jsme měli obrovské problémy se složením sestavy. Na lavičku tak museli přijít tři naši dorostenci, a ještě jsem povolal i Radima Wozniaka, jelikož se mi v týdnu zranili tři hráči a jeden ještě odjel pryč. A to navíc neměl proti Polance chytat ani Ondra Prepsl. Je škoda, že kluci chyběli, zvlášť, když jsme ten zápas hráli tady ve Stovkách.

Zmínil jsi stadion ve frýdeckých Stovkách. Jaké to bylo vůbec vrátit se na místo, kde nejen ty, ale i spousta kluků z týmu, hrávali?

Určitě to bylo super, Stovky jsou nádherný stadion. Myslím si, že na utkání přišlo i hodně diváků. Padly čtyři góly, tak snad byli spokojeni jak ti, co fandili Polance, tak i naši fanoušci.