Během čtyř dnů se museli dorostenci Frýdlantu dvakrát vydat na Hanou. V sobotu jim bylo totiž utkání s prostějovským B týmem kvůli nezpůsobilému terénu odloženo, v úterý se už zápasy odehrály. Starší dorostenci prohráli v Prostějově 2:0, jejich mladší kolegové na své protihráče rovněž nestačili a soupeři podlehli 8:0.

STARŠÍ DOROST

Utkání proti Prostějovu B se odehrálo na velmi těžkém terénu. “Sice už nepršelo, ale po víkendu byl terén hrozně měkký a bahnitý. Tím pádem byl k vidění spíše bojovný fotbal, než hra pro oko diváka,” podotkl trenér frýdlantského dorostu Roman Hajda.

Hanáci již v prvním poločase ukázali svou velkou kvalitu. “Bohužel jako trenér musím říct, že domácí byli v první půli jasně lepší. Přehrávali nás hlavně důrazem a také i fotbalovostí,” pokyvoval hlavou Hajda. Velkou zásluhu na tom, že hosté dlouho drželi bezbrakovou remízu, měl brankář Jan Málek. Ten se zaskvěl ve 20. minutě, kdy skvělým zákrokem zlikvidoval příležitost jednomu z domácích hráčů. “Bohužel po půlhodině hry jsme nepohlídali po rohovém kopu náběh Pěčka a ten hlavou otevřel skóre zápasu,” mrzelo frýdlantského kouče. “Až pak jsme dokázali hru trochu vyrovnat, bohužel do konce prvního poločasu jsme žádnou ze svých slibných šancí neproměnili,” mrzelo Hajdu.

Druhá půle už byla ze strany frýdlantských dorostenců o něčem jiném. “Přidali jsme na důraze, zjednodušili a hlavně zrychlili naší hru. Možná tak půlhodinku jsme byli mírně lepší, ale opět jsme nebyli produktivní,” řekl k úvodu druhého dějství Roman Hajda. V závěru utkání již našim chlapcům docházely síly, čehož dokázal domácí Karásek využít v 84. minutě. “Klukům děkuji za bojovnost. Stál proti nám prozatím asi nejlepší soupeř, se kterým jsme se na podzim utkali,” chválil výkon nejen svého, ale i domácího celku frýdlantský trenér. “Teď bych chtěl rád pozvat všechny naše příznivce na další divizní utkání, kdy se v sobotu v Pržně střetneme se Vsetínem,” zve na další zápas starších i mladších dorostenců 1.BFK Hajda.

1.SK PROSTĚJOV B – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 2:0 (1:0)
Branky: 30. Pěček, 84. Karásek. Rozhodčí: Habermann – Kopecký, Antoníček. ŽK: Pěček – Málek, Hodula. Diváci: 111.
Frýdlant: Málek – Plucnara, Haták, Kopčo, Blaha, Salava, Koliba, Papík, Březina, Mohyla, Hodula. Trenér: Roman Hajda.

MLADŠÍ DOROST

Domácím vyšel vstup do zápasu, když již po sedmi minutách hry vedl Prostějov dvoubrankovým rozdílem. “U toho hodnocení bych se mohl v podstatě opakovat v každém utkání. I tento zápas byla pro naše mladé hráče velká škola,” řekl po zápase trenér Roman Hajda. “Kluci se na začátcích obou poločasů snažili, ale zhruba vždy od té patnácté až dvacáté minuty byli domácí už jasně lepší. Svou převahu pak přetavili v každém z poločasů ve čtyři vstřelené branky. Pro nás je škoda, že jsme své šance nedokázali proměnit. Hlavně ty od dobře hrajícího Christiana Pěgřimka. Ten svou první příležitost zakončoval po sólové akce krásným lobem, ale domácí gólman jeho pokus dokázal zneškodnit. U té druhé pak Christiana zradil terén, kdy mu míč uskočil. Každopádně klukům děkuji za bojovnost a nasazení. Musíme však uznat, že proti týmům z větších měst a také družstvům, které mají své žáky ve vyšších soutěžích, tak se prozatím srovnávat nemůžeme,” uzavřel hodnocení Roman Hajda.

1.SK PROSTĚJOV B – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 8:0 (4:0)
Branky: 7. a 40. Illík, 43. a 71. Mitana, 59. a 63. Zifčák, 4. Burget, 83. Kaštyl. Rozhodčí: Antoníček – Habermann, Kopecký. ŽK: bez karet. Diváci: 50.
Frýdlant: Drabina – Vantuch, Liška, Filip, Jaskula, Chodura (50. Krompolc), M. Hajda, Svák, Pěgřimek, R. Velička, Marvin. Trenér: Radim Hajdušek.

1. SK Uničov 5 5 0 0 28:3 15
2. 1.SK Prostějov B 5 5 0 0 17:1 15
3. FK Fotbal Třinec B 5 5 0 0 16:3 15
4. TJ Valašské Meziříčí 5 4 0 1 42:5 12
5. FK Šumperk 5 3 1 1 15:7 10
6. FK Nový Jičín 5 3 1 1 21:16 10
7. 1.HFK Olomouc 5 3 0 2 13:9 9