Svěřenci trenéra Jaroslava Rozkydala skončili na prestižním mládežnickém turnaji LANDEK CUP hned za vítězným celkem Karviné a druhým Baníkem Ostrava. Zisk bronzových medailí je pro naše mládežníky obrovským úspěchem.

Na tradiční turnaj (letos se konal jeho 10. ročník), který se hraje na travnatém hřišti v Petřkovicích, se naši mladí fotbalisté vydali popáté v historii turnaje. O jeho prestiži mluví jasně i skladba přihlášených týmů, takže mládežníci 1.BFK se ocitli v konkurenci ligových družstev.

Kvůli virové situaci se 10. ročník Landek Cupu odehrál místo plánovaných 60 účastníků v menším počtu, a to ve 12 týmech. Pořadatelé družstva rozdělili do dvou skupin po šesti. Frýdlantští si tak v základní skupině zahráli postupně s Bohumínem, Těrlickem, polským celkem Orbita Bukowno, ostravským Baníkem a Karvinou. Z této skupiny pak první tři týmy postupovaly do finále. A že naše skupina byla opravdu silná, svědčí fakt, že všichni tři postupující skončili nakonec na medailových příčkách. Letošní ročník Landek Cupu totiž vyhráli benjamínci z MFK Karviná, před druhým Baníkem Ostrava a na třetí pozici skončili kluci z 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí.

“Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit takto prestižního turnaje, kde hrály opravdu ty nejlepší týmy z celé Moravy,” svěřil se po turnaji trenér 1. BFK Jaroslav Rozkydal. “Chtěl bych poděkovat všem našim hráčům, ale také i rodičům, kteří neúnavně klukům fandili a mají tak nemalý podíl na našem skvělém umístění,” dodal Rozkydal.

Kromě velkého poháru za 3. místo a bronzových medailí, dosáhli ještě Frýdlantští na jeden individuální výkon. Druhým nejlepším střelcem turnaje se totiž s 9 zásahy stal Dan Kocián. Blahopřejeme!!

VÝSLEDKY 1. BFK FRÝDLANT N/O

Sestava: Mrkva – Gola, Buček, Vitásek, Kocián, F. Výmola, Nitra, Pyszko.

Výsledky v základní skupině:
1. BFK – FK Bohumín 3:0 (branky: Kocián 2, Nitra)
1. BFK – FK Těrlicko 8:0 (Kocián 2, Vitásek 2, Pyszko, Buček, Nitra, Gola)
1. BFK – Orbita Bukowno 3:2 (Kocián 2, Gola)
1. BFK – FC Baník Ostrava (ZŠ Šoupala) 2:3 (Pyszko, Kocián)
1. BFK – MFK Karviná 1:4 (Vitásek)
Do finálové skupiny postoupili: Karviná, B. Ostrava a 1. BFK Frýdlant n. O.

Výsledky ve skupině o konečné 1. až 6. místo:
1. BFK – MFK Frýdek-Místek 2:2 (Nitra 2)
1. BFK – Slezský FC Opava 3:1 (F. Výmola, Pyszko, Kocián)
1. BFK – FC Kopřivnice 4:0 (Kocián, Nitra, F. Výmola, Pyszko)

Jen pro zajímavost: do skupiny o 1. až 6. místo jsme si přenášeli ze základní skupiny 0 bodů a nakonec jsme uhráli 7 bodů, takže jsme skončili třetí o lepší skoré, než měl čtvrtý Frýdek-Místek. V podstatě o vítězi celého turnaje bylo od začátku zcela jasno, kdy Karviná byla jednoznačně nejlepší a všechny své zápasy bez větších problémů vyhrála. Takže se pak hrálo jen o to druhé a třetí místo.

NEJLEPŠÍ HRÁČI:
1. Dominik Kotrla (Karviná), 2. Barbora Najvarová (Baník Ostrava), 3. Kryštof Guřan (Petřkovice).
NEJLEPŠÍ STŘELCI:
1. Antonín Koběluš (Frýdek-Místek), 2. Daniel Kocián (Frýdlant n. O.), 3. Timotetusz Nocon (Bukowno).
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘI:
1. Sebastián Hlinka (Kopřivnice), 2. Jan Mikulenka (Frýdek-Místek), 3. Tobiáš Wolf (Opava).

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE:
1. MFK Karviná, 2. FC Baník Ostrava Š, 3. 1. BFK Frýdlant n. O., 4. MFK Frýdek-Místek, 5. FC Kopřivnice, 6. Slezský FC Opava, 7. Orbita Bukowno, 8. FK Těrlicko, 9. FK Bospor Bohumín, 10. FK Krnov, 11. FC Odra Petřkovice, 12. FC Baník Ostrava U10.