MFK HAVÍŘOV – 1.BFK FRÝDLANT N. O. 3:5 (3:1)

Ještě než nám veškeré sportovní klání v republice spadnou do nucené pauzy, odehráli naši A muži mistrovské utkání v Havířově. Tam už ale dle nařízení vlády nemohli naši fanoušci, takže atraktivní duel 10. divizního kola se hrál v komorní atmosféře a fandilo se zpoza plotu za stadionem.

A je to pane Prymulo pro sportovní a zvláště fotbalové fandy obrovská škoda. I kdyby seděli na havířovském stadionu diváci v každé řadě všech tribun jen po šesti, tak se tam vlezli všichni a tenhle fotbal, co nabídly oba manšafty, je musel každopádně bavit.

Daleko lepší vstup do zápasu, co se týče hlavně efektivity, měla domácí jedenáctka, která v rozmezí 9. až 14. minuty dokázala třikrát překonat naší obranu. V té chvíli by se nejspíš nenašel nikdo, kdo by ještě vsadil na naše hochy nějakou tu korunu. “No to byl uragán,” kroutil ještě dlouho po zápase frýdlantský trenér Martin Šrámek. “A přitom jsme neměli špatný vstup do utkání. Kučera s Veličkou šli sami dva na jednoho domácího. Veli pak posunul míč na Kučise a ten šel sám. Bohužel svou šanci prováhal a zakončoval vedle,” mrzelo hostujícího trenéra.

A tak přišly chvíle domácího celku. V 9. minutě otevřel skóre zápasu Förster, který Prepsla propálil dělovkou zpoza velkého vápna. “Vzápětí jsme měli další šance z brejku, ale zkazili jsme finálku,” sdělil Šrámek. No a z protiútoku to bylo 2:0, když pálil Wojnar a míč skončil přesně v šibenici naší branky. Aby toho nebylo dost, tak po dalších třech minutách to bylo už o tři góly. Havířovští zahrávali standardní situaci, balón se dostal k Wojnarovi, který pálil přesně k tyči – 3:0.

Hosty tenhle průběh naštěstí nezlomil. Už v 16. minutě snižoval hlavou po standardce Juříčka Škorik. Když pak vzápětí nastřelil z trestného kopu Velička břevno, dával tak trochu tušit, že hráči 1.BFK budou chtít s nepříznivým výsledkem něco ještě udělat. “V kabině jsme si museli pár věcí vyříkat, ale pořád jsem klukům zdůrazňoval, že když dají druhou branku, tak to určitě s domácími zamává. I proto jsme do hry poslali dva čerstvé hráče a musím říct, že druhá půle, to byla z naší strany jízda. Tam nám vycházelo snad vše,” pousmál se Šrámek.

V 56. minutě se k odraženému míči dostal Biolek a bylo to rázem pouze o jednu branku – 3:2. “Jak jsme snížili, tak kluky už nešlo zastavit. Útočili jsme snad v sedmi hráčích najednou,” podotkl Šrámek. Pokud domácím stačilo na vstřelení tří gólů v první půli jen pět minut, tak těm našim po změně stran pouhé čtyři!!!

V 61. minutě nejprve po rohou srovnával hlavou Švrček, v 62. minutě pak po Wludykově přihrávce skóroval křižnou ranou Velička a v 65. minutě zakončil povedenou pasáž 1.BFK brankou do prázdné Škorik – 3:5. “Domácí byli hodně frustrovaní z toho. Wojnar dokonce naprosto bezvýznamě udeřil v souboji Veličku, takže musel pod sprchy. Pak už Havířov neměl moc síly s výsledkem nic udělat. Pro nás bylo důležité, že i za stavu tři nula to kluci nezabalili,” potěšilo našeho trenéra.

Jediné, co jej po dokonalém obratu mrzelo, že tohle utkání nemohli vidět naši skvělí fanoušci. “My jsme rádi ale i za těch pár, co za námi do Havířova dojeli a sledovali pak zápas zpoza plotu. Moc jim děkujeme,” dodal Šrámek.

“Začali jsme skvěle, ale bohužel jsme skončili katastrofálně. Vést v domácím prostředí do patnácti minut o tři góly a nakonec ani nebodovat je hrůzostrašné. Stejně tak, abychom dostali během devítí minut čtyři góly je pro mne trestuhodné. Co je ale ještě horší, tak to, že se v ten moment nenajde nikdo, kdo by zvedl prapor a dal tomu nějaký řád. Všichni dali hlavu dolů a čekali co s něma soupeř udělá. Jednoduše jsme dostali to, co jsme si zasloužili. Nejvíc mě ale mrzí, že nás soupeř dokonale potrestal přesně z toho, na co jsem v přípravě hráče upozorňoval a oni se nechají, takhle lehce porazit, i když o tom věděli. Je to velká facka a uvidíme, jak se z toho poučíme,” hodnotil utkání domácí trenér Miroslav Matušovič.

No a co dodat? Je docela možné, že toto utkání bylo nejen pro frýdlantské hochy na delší dobu poslední. Vláda sice oznámila omezení sportovat na 14 dní, je ale více než pravděpodobné, že restrikce a omezení bude přeci jen o něco delší. Necháme se překvapit.

Branky: 11. a 14. Wojnar, 9. Förster – 16. a 65. Škorik, 56. Biolek, 61. Švrček, 62. Velička. Rozhodčí: Krupa – Mankovecký, Wawrzyk. ŽK: Podešva, Zupko, Förster, Malcharek – Biolek. ČK: 67. Wojnar (H). Diváci: hráno bez diváků.
Havířov: Směták – Podešva, Bányácski, Bajzath (65. Zbavitel), Streit – Förster, Zupko, Wojnar – Klejnot, Malcharek (69. Bagar), Chlopek (80. Noga). Trenér: Miroslav Matušovič.
Frýdlant: Prepsl – Střižík, Marek, Staněk, Švrček – Biolek (89. Mohyla), Juřiček (75. Dvořák), Škorik (90. Hodula), Šafner (46. Wludyka) – Velička, Kučera (46. Milar). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.