Už je to přeci jen pár hodin, kdy naši muži dokázali zvítězit na hřišti dosud vedoucí Polanky 2:0, čímž svého soupeře na čele tabulky vlastně vystřídali. Odvetná část divizní soutěže začne až koncem března, takže skoro půl roku si budeme moci užívat ten pocit, že tým zpod Beskyd, byl na podzim nejlepší.

Pod absolutně nejlepším umístěním v historii frýdlantského klubu bude zapsáno také jméno současného trenéra týmu, Martina Šrámka.

Trenére, podzimní část sezony skončila, dá se říct, že úspěšně. Jak se za ní ohlížíte vy?

Musím jednoznačně říct, že je až neuvěřitelné, co dokáže dobrý kolektiv. Měli jsme totiž špatnou přípravu, kdy nás bylo spoustu zraněných, takže tréninky probíhaly jen v pěti šesti lidech. V generálce jsem musel nastoupit já, dokonce nám znovu šel pomoci Wozy (obránce Radim Wozniak, který svou bohatou kariéru již ukončil). Pak jsme se z toho nějak vylízali, kluci se dali dokupy. Hráli jsme vcelku slušný a pěkný fotbal. Ale v závěru sezony nás zase postihla obrovská marodka. Dokonce před utkání v Polance se nám v zápase dorostu zranil ještě mladý Plucnara.

I přesto jste dokázali v soutěži, ale také i v posledním zápase, uspět…

Jsem na kluky neskutečně pyšný. To byl opravdový výkon na hřišti. Obětavý, spousta hráčů šla na krev. Ten podzim byl fakt neuvěřitelný. Nevěřím, že by to každé mužstvo takhle dokázalo zvládnout, kdyby se dostalo do takovýchto sraček. Snad jen Marek, Velička a Svatonský vydrželi být zdarví a odehráli všechny zápasy. Ostatní si prošli buď zraněními, nebo nemocemi. Vždyť my za celý podzim neodehráli dvě utkání ve stejné sestavě. Tady fakt klobouček před Radimem Wozniakem, který nám pomáhal. Taky nám vycházely standardky, to si musíme přiznat. Teď máme pět měsíců na to, aby se kluci uzdravili. Jak se tohle povede, tak tenhle tým má obrovskou sílu a potenciál. Jsou to totiž kamarádi, kteří drží při sobě, což je nejdůležitější.

Jaký vás čeká program v nejbližších dnech?

V pátek budeme mít poslední trénink a zakončíme sezonu. Věřím, že to bude velké. Určitě to oslavíme, máme totiž co slavit. Věřím, že si podzim užili také i naši fanoušci. Vždyť do Polanky náš autobus doslova praskal ve švech. Frýdlant totiž tak vysoko ještě nikdy v historii nebyl.

CzechEnglish