📷 Frýdlant je počtvrté v historii vítězem turnaje

FK TATRAN TURZOVKA – 1. BFK FRÝDLANT n. O. 0:2 (0:0)

V repríze posledního finále, které se ovšem kvůli průtrži mračen nakonec v roce 2019 neodehrálo (vítězem byl na základě semifinálových výsledků vyhlášen domácí celek), jsme toužili znovu na hřišti pořádajícího celku uspět.

V první půli, která se odehrála jasně v naší režii, se diváci branek ještě nedočkali. Ono těch vyložených šancí totiž ani moc nebylo. Za zmínku stojí pouze rána domácího kanonýra Šmahajčíka, se kterou si však gólman Švrčina poradil, na druhé straně neuspěl proti domácímu brankáři v samostatném úniku Velička.

Až v úvodu druhého dějství se nám podařilo vstřelit gól a zasloužil se o něj náš nejlepší střelec – Bohdan Velička, který si vybojoval míč a prudkou ranou pod břevno otevřel skóre finálového zápasu – 0:1. V 63. minutě byli domácí blízko vyrovnání, naštěstí míč prolétl jen těsně kolem naší pravé tyče. O dvě minuty později bylo na frýdlantské straně znovu veselo. V šestnáctce soupeře se uvolnil Wludyka a střelou k zadní tyči pojistil naše vítězství v turnaji – 0:2.

„Finálový zápas byl úplně jiný, než jsme odehráli proti Martinu. Teď to bylo spíše o nás, zda se nám podaří vstřelit rychlý gól. To se nám bohužel nepodařilo. Až na začátku druhé půle dal Bohy branku, což nás uklidnilo. Pak jsme si už zápas pohlídali,“ hodnotil finálový duel brankář 1. BFK Jakub Švrčina. „Za ten více jak rok, co jsem ve Frýdlantu, tak je to několikátý úspěch a já jsem opravdu rád, že mohu být toho součástí. Snad se nám takhle bude dařit i ve třetí lize,“ přeje si frýdlantský gólman. K turnajovému úspěchu se vyjádřil i kanonýr Bohdan Velička. „Je super, že jsme dokázali navázat na předešlé úspěchy a tento turnaj vyhráli v jeho dlouhé historii již počtvrté,“ řekl Velička.

Frýdlant tak dokázal navázat na roky 2007, 2010 a 2011, kdy se stal celkovým vítězem nejstaršího turnaje na Slovensku. Domácímu Tatranu jsme naopak přerušili jejich dvouletou nadvládu. Nejlepším hráčem turnaje byl pořadateli vyhlášen Andrej Ceniga z MŠK Fomat Martin, nejlepším střelcem se stal Bohdan Velička a nejlepšího gólmana měli v týmu domácí, stal se jím František Niník. „Dnes to nebylo určitě tak jednoznačné,“ smál se po obdržení své ceny nejlepší střelec turnaje Bohdan Velička. „Myslím si, že tam sehrálo roli nějaké to lobování ze strany našeho trenéra Šrámka. Prostě jsem tady vstřelil jednu regulérní branku a tu druhou si pak po mé akci dal do vlastní branky soupeř. Je to jeden a půl gólu, takže je to zasloužené,“ smál se Velička. „Ještě tam napiš, že spálil dva nájezdy. Těch gólů mohl mít více,“ culil se vedle sedící spoluhráč Jakub Švrčina.

Dodejme ještě, že v souboji o třetí příčku porazil Martin celek z Nového Jičína 2:0.

V sestavě našeho celku jste určitě zaznamenali nová jména. Na zkoušku jsou momentálně u nás Daniel Kulhánek (FK Frýdek-Místek), Michal Hladík (FC Vratimov) a Vojtěch Hajnoš (FC Vratimov). O příchodu útočníka Adama Varadiho z Vratimova jsme již psali dříve, posílit by nás měl také středopolař Jaroslav Juříček, který působil naposledy v třetiligovém Frýdku-Místku.

Tímto bychom rádi poděkovali partnerskému klubu FK Tatran Turzovka za pozvání, ale také i za perfektně zorganizovanou akci.

Branky: 40. Velička, 65. Wludyka.
Frýdlant (1. pol.): Švrčina – Střižík, Wozniak, Staněk, Indra – Kulhánek – Juříček, Šafner – Hladík, Velička, Kučera. (2. pol.): Švrčina – Střižík (63. Juříček), Wozniak, Marek, Hajnoš – Wludyka, Škorik, Šafner (60. D. Somr) – Hladík (49. Papík), Velička, Kučera. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.