Lepší výsledek odvály zbytečné chyby

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ – 1. BFK FRÝDLANT n. O. 4:1 (2:1)

I když byl domácí tým v průběžné tabulce poslední, odjížděli jsme na jeho půdu s velkou pokorou. Oproti minulému střetnutí udělali frýdlantští trenéři v základní sestavě tři změny. Do branky se znovu postavil Ondra Prepsl, v poli pak dostali příležitost Michal Střižík s Vojtou Hajnošem.

Hodně zklamaní se domů vraceli naši muži, kteří ani na druhý pokus na hřišti soupeře nebodovali. „Dělali jsme tu neskutečné hrubky, které nemůžeš ve třetí lize dělat. Ty je nemůžeš dělat ani v nižší soutěži,“ zlobil se po návratu domů trenér 1. BFK Martin Šrámek. „Všechny tři góly jsme si nafackovali úplně sami, to se pak těžko hraje. Tam pak můžeš otvírat co chceš, ale my na to nemáme typy hráčů,“ štvalo frýdlantského kouče. „Přitom ta první půle nebyla špatná. Varymu (Adam Varadi, pozn. red.) tam soupeř vykopával jednou míč z brankové čáry, pak mu zase rozhodčí neuznali gól,“ dodává Šrámek.

Do první vážnější šance se náš celek dostal v 8. minutě, kdy Hajnoš zahrával z pravé strany rohový kop a hlavička Švrčka jen o chlup minula zadní tyč domácí branky. Hned z protiútoku ale zahrozilo na druhé straně. Kdyby Plichta nedorážel střelu jednoho ze svých spoluhráčů, domácí by nejspíš už vedli. Takto se pískalo Plichtovo ofsajdové postavení. O pár minut později smutnil i náš celek. Hajnoš uvolnil  dobře postaveného Varadiho, ten levačkou krásně trefil vzdálenější kout Lancmanovy branky, ale radost zkušeného šutéra zkazil praporek pomezního rozhodčího.

První změnu skóre přinesla až 15. minuta a přišla z takové nenápadné akce domácích. Šuta z poloviny hřiště nakopl míč směrem k naší brance, tam se dokázal uvolnit Mirek Milata a po kličce Prepslovi zasunul míč v poklidu do prázdné branky – 1:0. Ve 25. minutě, tedy v době, kdy byl za postranní čarou ošetřován Varadi, podnikli domácí útok po pravé straně. Následný prudký centr před naší bránu si pak nešťastně Střižík srazil do vlastní brány – 2:0. Zpátky do hry jsme se dostali tři minuty před přestávkou. To přišel Prepslův dlouhý výkop na levou stranu hřiště, tam domácí faulovali Hajnoše a nabídli nám tak standardku. Její zahrání se chopil Velička a po jeho centru tečoval míč do sítě Varadi – 2:1.

Do druhé půle udělali trenéři dvě změny v sestavě, vyrovnání jsme se ale bohužel nedočkali. Naopak. V 61. minutě jsme únik Fraňka zastavili jen za cenu faulu a domácím se naskytla dobrá příležitost z nebezpečné vzdálenosti. K zahrání standardní situace se postavil Šuta, kterému jsme to velmi usnadnili. Jeho nepovedená střela totiž prošla tříčlennou zdí a skončila v brance – 3:1. Výhru pak hráči Velkého Meziříčí pečetili v 85. minutě, kdy po presingu získali míč a po pěkné kombinaci zakončoval Plichta střelou do prázdné branky – 4:1. „Po třech prohraných zápasech jsme potřebovali zabrat a myslím, že kluci dnes k utkání přistoupili nejlépe. Nebyla to úplně hitparáda, ale vítězství bylo zasloužené,“ pochvaloval si pro Žďárský deník kouč domácího celku Jan Šimáček. Ten po zápase připustil, že největší problém dělal jeho svěřencům zkušený Adam Varadi. „Ten nám dělal velké problémy, zejména při standardkách. Ustáli jsme to ale dobře, velké šance už Frýdlant neměl,“ glosuje další průběh Šimáček. „Soupeř už v závěru cítil, že se mu asi zvrat nepovede. Asi bude hrát o záchranu, my si musíme příště vážit více šancí, které máme,“ dodal Šimáček.

„Soupeř byl dnes hratelný, nebo spíš bych řekl, že byl na naší úrovni. Žádné Rosice či Kroměříž. Bohužel zase odjíždíme od soupeře s výpraskem,“ smutnil po utkání trenér Šrámek. Na nějaké chmury ale teď nebude čas. Už ve středu 31. srpna čeká náš tým předehrávka 17. kola a opět zamíříme na hřiště soupeře. Tentokráte nás čeká souboj s 1. SC Znojmo FK. Utkání má výkop naplánován na 16.00 hodinu.

Branky: 15. Mi. Malata, 25. Střižík vlastní, 61. Šuta, 84. Plichta – 42. Varadi. Rozhodčí: Drozdy – Marek, Julínek. ŽK: Karmazín, Smejkal, Puža (vš. VM). Diváci: 317.
Vel. Meziříčí: Lancman – Puža, Krejčí (65. Sysel), Dolejš, Šuta, Franěk, Plichta, Mi. Malata (76. Smejkal), Karmazín, Mucha, Vašíček (46. Ma. Malata). Trenér: Jan Šimáček.
Frýdlant n. O.: Prepsl – Literák, Švrček, Staněk, Střižík (56. Wozniak) – Škorík – Juříček (70. Šafner), Hajnoš (46. Hladík, 76. Kulhánek) – Varadi, Velička (46. Svatonský), Kučera. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ (foto 1.BFK + NovinyVM.cz)