Dlouholetá opora účastníka fotbalové národní ligy MFK Frýdek-Místek, za který odchytal celkem 173 zápasů a vychytal 43 nul. Bývalý mládežnický reprezentant ČR, nyní brankář 1. BFK Frýdlant. Ondřej Prepsl a rozhovor s ním na přání našich fanoušků.

Ondro, díky, že jsi přijal pozvání k rozhovoru. Máš přezdívku “Kexik”, jak to vzniklo?

Přezdívka vznikla snad již v mých osmi letech v přípravce. Trenéři mi říkali “Prepslik” a pak z toho vzniklo “Kexik” a drží se mne celou dobu.

Jsi odchovancem ostravského Baníku, na konci dorosteneckého věku jsi odchytal i dva zápasy za českou reprezentaci do 19 let. Jak na tuto dobu vzpomínáš a mimochodem, s kým ses v repre potkal?

Zážitky jsou to pěkné a určitě jsem rád, že jsem tu možnost měl. Chytal jsem dva zápasy, a to proti Severnímu Irsku a Dánsku, bohužel oba jsme prohráli. Mezi mé spoluhráče patřili například Bořek Dočkal, Václav Pilař, Jan Necid nebo Lukáš Vácha. Určitě je fajn, že tihle kluci to dotáhli tak daleko.

Sledoval jsi i poslední zápas Severní Irsko – ČR?

Bohužel ne. Momentálně to mám dost hektické, jelikož rekonstruujeme byt a naplno se rozjela i má práce v mládežnické akademii v Karviné. Do toho tréninky ve Frýdlantu, takže ani moc volného času nezbývá. Naštěstí moje rodina mne vždy ve sportu plně podporovala.

Předpokládám ale, že výkony tvých bývalých spoluhráčů ve Frýdku-Místku, kde jsi působil dlouhých devět let sleduješ, že?

Samozřejmě ano. Vzhledem k současnému kádru jsem čekal, že to bude o něco lepší. Ale věřím, že se kluci zvednou a půjdou nahoru.

Pokud by byla možnost přivést z Lipiny do Frýdlantu tři nové hráče, koho bys rád tady přivítal?

Moje volba by padla na Fituse (Petr Literák), Michala Švrčka a Matěje Biolka.

Třeba se alespoň v případě Petra Literáka brzy dočkáme. Uvidíme. Pojďme ale ke gólmanům. Před sezónou jsem napsal článek o tom, jak kvalitní brankářská trojice je na divizní poměry ve Frýdlantu k dispozici. V prvním utkání v Kozlovicích, kde jsme dostali pět branek, musel po vyloučení Marka Čecha téměř 80 minut chytat obránce Šimon Křiva. Takže máme vlastně čtyři kvalitní gólmany?

No je pravda, že jsme si pak Šimona dobírali, že dostal pět branek a další zápas si už ani nezahrál (smích). Ale teď vážně. Co se týká mých brankářských parťáků, tak o Marku Čechovi se není třeba ani bavit. Vedl mne jako trenér gólmanů už ve Frýdku-Místku a i teď se každý trénink mám od něj co učit. Je to pořád výborný brankář a hlavně super člověk. Zdenka Ježe jsem předtím moc neznal a navíc byl zraněný, ale i tady cítím, že má zájem, aby naše brankářská parta skvěle fungovala a hodně tomu napomáhá i trenér brankářů Olda Čunta. Mám z toho hodně dobrý pocit, jak to funguje.

Vraťme se ještě k zápasu v Opavě, kde jsme vybojovali cennou remízu 2:2. Jaký to byl podle tebe zápas?

Bod každopádně bereme. Ve 20. minutě jsme prohrávali 2:0 a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Navíc domácí tam měli i další šance. Pak jsme se ale vzchopili, dokázali dát dva góly a druhá půle už byla mnohem lepší. O kvalitách posílené Opavy nebylo pochyb.

Co očekáváš od zápasu s Havířovem. Všem fanouškům připomínáme, že se hraje v neděli již ve 14:30 hodin.

Čeká nás lídr soutěže, který má velmi silný tým. Pokud navážeme na druhý poločas z Opavy, tak máme šanci uspět. Už kvůli našim fanouškům bychom si všichni moc přáli, ať ty tři body už konečně zůstanou doma.

Co bys na závěr našim příznivcům vzkázal?

Ať určitě dorazí v hojném počtu a ženou nás dopředu. Co jsem měl možnost poznat, tak s námi jezdí i na venkovní zápasy, povzbuzují nás a jsou prostě skvělí.

CzechEnglish