Reklama na fotbal made in Frýdlant!

Chcete přivést diváky do ochozů? Naservírujte jim podívanou okořeněnou sedmi brankami a zaručeně přijdou znovu.

Své o tom vědí i ve Frýdlantu, kde přišlo přes pět stovek diváků a většina z nich odcházela ze stadionu s úsměvem na tváři a s pocitem, že to rozhodně stálo za to. O výbornou kulisu zápasu však staraly oba tábory fanoušků a fotbal se prostě musel líbit. Zapomeňte na hru na nulu, na nudného “zanďoura”, oba soupeři se snažili od první minuty strhnout výhru na svou stranu. Ve 21. minutě se vedení ujali hosté, když centrovaný míč trefil do sítě havířovský Zupko (0:1). “Místo toho, abychom my vedli 1:0, se do vedení dostal Havířov. Přitom předtím měli šance Hrdlička a Kratochvíl, ale hosté byli první půli produktivnější”, řekl k začátku zápasu trenér Martin Šrámek. Domácí mohli vyrovnat, ale Svatonský nastřelil pouze břevno. Ve 37. minutě to bylo již 0:2 a z branky se radoval Omasta (0:2). “Naštěstí jsme do poločasu snížili na 1:2, a to bych označil za možná klíčový moment celého utkání”, komentoval Šrámek situaci ze 44. minuty, kdy Mandičak přihrál Fromeliusovi a ten upravil na poločasových 1:2.

Ve druhé půli Frýdlant ještě přidal a “přišpendlil” Havířov k jejich šestnáctce. Dvakrát mohl hlavou srovnat Škorik, ale minul. Co se nepovedlo mu, podařilo se v 70. minutě kapitánu Hrdličkovi, který se trefil hlavou po rohovém kopu v podání Chlebka (2:2). Frýdlant “neměl dost” a v 82. minutě přidal další trefu. Trestný kop zahrával Chlebek, míč hlavou přizvedl střídající Hutník a na stadionu to pořádně zahřmělo – 3:2 a tři body na dosah! Závěr utkání měl pořádné grády. Hosté “vycenili zuby” a dva výborné zákroky si musel připsat gólman Prepsl. Havířov ale v 87. minutě přeci jen srovnal na 3:3 zásluhou Bialka, ovšem z bodu se hosté neradovali dlouho. O minutu později se po faulu na Svatonského kopal pokutový kop, který proměnil Chlebek a stanovil tak konečný účet zápasu na 4:3. “Musím smeknout předtím, jak jsme opět dokázali i za nepříznivého vývoje se vzchopit a utkání otočit. Dokazuje to naši jak fyzickou, tak i psychickou sílu. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčům a také našim fanouškům, kteří nás celý zápas svým povzbuzováním hnali dopředu”, radoval se po konci zápasu trenér Martin Šrámek.

1. BFK Frýdlant – MFK Havířov 4:3
Poločas: 1:2
Branky: Fromelius, Hrdlička, Hutník, Chlebek
Počet diváků: 522
Rozhodčí: Hanák – Volek, Zapletal
Sestava: O. Prepsl – M. Střižík, J. Hrdlička,O. Dvořák, D. Marek (90. J. Ursíni ) – M. Chlebek, R. Šafner, J. Svatonský, O. Škorik – D. Fromelius (81. D. Hutník ), A. Kratochvíl (39. J. Mandičak )

Příští zápas sehraje naše mužstvo v Hranicích, a to v sobotu 16. 9. v 15.30 h. Můžete jet povzbudit náš tým, odjezd autobusu je ve 13 hodin.

Výsledky našich družstev:

Ludgeřovice – 1. BFK “st. žáci” 1:11
Branky: Chodura 2, Stareček 2, Kurečka 2, Papík, Staněk J., Staněk M., Hajda, Výmola
Ludgeřovice – 1. BFK “ml. žáci” 1:13
Branky: Maté 6, Somr 3, Pohludka, Šustai, Buďo, Junga
Staré Město – 1. BFK dorost 0:0
Nošovice – Metylovice/Frýdlant B 2:1, branka: Rusina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

CzechEnglish