V dalším utkání Moravskoslezské divize E jsme zavítali na hřiště SK Hranice, které se před domácím publikem chtěly rehabilitovat za krutou porážku (9:1) na hřišti Opavy. Hosté začali aktivně, první šanci ve 4. minutě vyrazil domácí gólman Tomečka Chlebkovi na roh, ale hned o čtyři minuty později bylo ve frýdlantském táboře veselo, když skóre otevřel Svatonský (0:1). V první půli měl Frýdlant ještě jednu obrovskou příležitost, a to v podáni Mandičaka, kterého ke skórování ideálně vyzval Šafner, ale frýdlantský záložník volil místo střely kličku, kterou vystihl hranický gólman. Největší šance Hranic přišla v závěru prvního poločasu, kdy musel nadvakrát předvést svou pohotovost hostující brankář Prepsl.

Po změně stran byla na domácích fotbalistech vidět snaha výsledek otočit. Mladý tým kolem nově jmenovaného trenéra Jursíka vycítil šanci a nakonec si vytvořil i dvě slibné příležitosti. Nejdříve přeletěla těsně nad břevnem svatyně Prepsla hlavička jednoho z domácích útočníků, poté Hranice zahrozily z trestného kopu, ale míč skončil mimo tři tyče. Hráči Frýdlantu se snažili hru uklidnit, více držet míč na svých kopačkách a udržet Hranice na distanc od své šestnáctky. Uklidnění přinesla až 70. minuta a asi nejkrásnější moment celého utkání. Dlouhý míč z kopačky Hrdličky doputoval k Fromeliusovi, ten si ho nádherně zpracoval ve stylu “pravá – levá”, vypálil a jeho bomba skončila v síti (0:2). Zkušenější hosté si již vedení pohlídali a v 88. minutě přidali gólovou pojistku. Na počátku opět pěkné fotbalové akce byl Fromeilus, který míč vybojoval pro Kučeru, následoval průnik až do vápna, přihrávka na Chlebka, posunutí míče na Mandičaka a ten střelou pod břevno upravil konečné skóre na 0:3. Po utkání se naši fotbalisté dočkali tradiční děkovačky od početné frýdlantské ekipy a v šatně podruhé za sebou zaznělo obligátní “Cigy caga”. Máme tři body ze hřiště soupeře a jedeme dále!

“Myslím, že naše výhra je zasloužená. Byli jsme fotbalovější, šli jsme si za za třemi body a podařilo se. Domácí mladý tým se snažil, předvedl sympatický výkon a po zápase jsem jim popřál, ať se z té “deky”, která na nich leží, rychle oklepou a jdou dále. Nás čeká příští kolo duel s nováčkem z Ústí, které je zatím velkým překvapením divize a já si za celý tým přeji, ať přijde opět hodně diváků a zápas si užijí tak, jako s Havířovem,”

řekl po utkání v Hranicích kapitán Jan Hrdlička

SK Hranice – 1. BFK Frýdlant 0:3
Poločas: 0:1
Branky: 8. Svatonský, 70. Fromelius, 88. Mandičak
Počet diváků: 135
Rozhodčí: Čátečka – Kotala, Lukašík
Sestava: O. Prepsl – D. Hutník, J. Hrdlička, O. Škorik, D. Marek- J. Svatonský (83. D. Kučera), R. Šafner, M. Chlebek, J. Mandičak, A. Kratochvíl (55. M. Střižík) – D. Fromelius (89. M. Šigut)

Příští utkání sehrajeme na domácí půdě v neděli 24. 9. v 15.30 h proti TJ Ústí. Věříme, že jako tradičně přijdete povzbudit svůj tým v hojném počtu.

CzechEnglish