Tým starších žáků 1. BFK se 25. 7. 2017 sešel k prvnímu tréninku pro nový soutěžní ročník 2017/2018. Do přípravy se zapojilo v průběhu letních prázdnin celkem 15 hráčů. Tréninky probíhaly vždy třikrát v týdnu a pracovali jsme na zlepšení technických dovedností jednotlivců. Přestože probíhaly letní prázdniny a byl čas dovolených byla účast na trénincích v rozmezí 60 – 80 %.

V průběhu přípravy se nám podařilo doplnit tým o nadějné chlapce z Čeladné a Ostravice a někteří z nich odehráli i přípravné zápasy. V rámci přípravy jsme odehráli utkání s týmem FK Těrlicko a FK Staříč. Další dvě přípravná utkání nám dohodnutí soupeři odřekli. V odehraných přípravných utkáních jsme zvítězili, ale daleko důležitější bylo zjištění, že i hráči, kteří ještě v uplynulém soutěžním ročníku nastupovali na menší hrací ploše v kategorii mladších žáků, jsou schopni zvládnout utkání na „velkém hřišti“ v kategorii starších žáků.

První utkání v novém soutěžním ročníku nás čekalo v Darkovičkách. Utkání jsme prohráli 3 : 1. Hlavní příčinou našeho nezdaru byly neproměněné gólové příležitosti a nedisciplinovanost v obranné fázi zejména na začátku druhého poločasu, kdy nám soupeř vstřelil dva góly. Přestože hoši prohrávali již 3 : 0, tak zaslouží pochvalu, že nesložili zbraně a do konce utkání vstřelili branku, spálili ještě další čtyři gólové příležitosti a donutili soupeře se strachovat do poslední minuty o výsledek.

V následujícím týdnu jsme se v tréninku soustředili na zlepšení zakončování útočných akcí. V utkání na hřišti Ludgeřovic všichni hráči „zapli“ a výsledek 11:1 byl důsledkem výrazného zlepšení ve všech herních činnostech, ale zejména zlepšení v individuální diciplinovanosti a soustředění se každého hráče na výkon na hřišti.

První utkání na domácím stadionu ve Frýdlantu n. O. odehráli starší žáci proti TJ Vítkovice-Svinov. Utkání jsme vyhráli 3:0, ale opět mohl být výsledek výrazně vyšší (již zmíněné proměňování gólových šancí, např. dvakrát nastřelená tyč a dvakrát nastřelené břevno soupeřovy branky).

V dalším utkání jsme zajížděli do Heřmanic a díky brankám Papíka, Plucnary, Chodury, Starečka, Výmoly a jedné vlastní brance soupeře, jsme zvítězili 6:1. V tabulce nám zatím patří 2. místo s 9 body a aktivním skóre 21:5.

Týmu starších žáků 1. BFK zbývá v podzimní části soutěže sehrát ještě pět utkání. Je potěšující, že všichni hráči týmu „jdou za vítězstvím“ nejen v zápasech. Velké úsilí a chuť se zlepšovat je vidět na hráčích i v tréninku, za což kluci zaslouží pochvalu.

Pokud všichni hráči budou přistupovat k tréninkům a zápasům jako doposud, tak pokřiků po vyhraných utkáních bude přibývat a doufám, že „vítězná vlna“ bude pokračovat v následujících utkáních sezóny.

Zhodnotil: Petr Lichnovský – trenér

CzechEnglish