Každá série má jednou svůj konec, ta frýdlantská trvala čtyři zápasy. Přesně v tolika posledních zápasech jsme nenašli přemožitele a navíc poslední tři duely jsme zaznamenali plný bodový zisk.

“Škoda, mohli jsme se dotáhnout na vedoucí týmy,”

litoval po zápase asistent trenéra Jiří Krejčí a příčinu porážky viděl zejména v první půli.

“Začali jsme vlažně, nebyli jsme na míči, prohrávali jsme osobní souboje a nebyli příliš aktivní,”

okomentoval Krejčí první poločas, ve kterém se domácí ujali vedení ve 23. minutě zásluhou Ptáčka (1:0). Frýdlant sice docílil branky, ale ta nebyla pro ofsajd Fromeliusovi uznána. Pak ještě musel jeden zákrok vytáhnout Prepsl a na druhé straně zase domácí gólman sledoval míč, který doputoval až na břevno.

Druhá půle byla z naší strany fotbalovější.

“Začali jsme hrát fotbal, podrželi jsme více míč, ale paradoxně z toho těžili spíše domácí, kteří podnikali nebezpečné brejky a musím říct, že co trefili bránu, tak jim tam opravdu vše spadlo. My jsme měli ještě několik zajímavých možností včetně nastřelené tyče v podání Kučery, ale bohužel vsítit branku se nám nepodařilo. Z tohoto pohledu je naše prohra zasloužená,”

říká Jiří Krejčí, kterého mrzí také vyloučení Škorika, který obdržel v 78. minutě červenou kartu.

“Z prohry bych ale nedělal nějaké ukvapené závěry. Jednou to přijít muselo. Nyní je potřeba se připravit na nedělní duel s Jeseníkem a navázat na předchozí domácí výkony,”

nabádá asistent trenéra Jiří Krejčí.

1. BFK Frýdlant – FK Jeseník se hraje v neděli 8. 10. v 15.00 h.

FK Bospor Bohumín – 1. BFK Frýdlant 4:0
Poločas: 1:0
Branky: 23. a 74. Ptáček, 59. a 81. Jatagandzidis
Počet diváků: 350
Rozhodčí: Svoboda – Duda, Heger
Sestava: O. Prepsl – O. Dvořák, J. Hrdlička, O. Škorik, D. Marek – J. Svatonský (77. J. Ursíni), M. Chlebek (61. A. Kratochvíl), R. Šafner, J. Mandičak (50. D. Hutník), D. Kučera – D. Fromelius

CzechEnglish