Jako ve zlém snu si museli po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího připadat fanoušci Frýdlantu, kteří povzbuzovali neúnavně svůj tým prakticky celý zápas. Na tabuli svítila 80. minuta a Vsetín – Frýdlant 0:1, o šest minut později 2:1 a hosté odjíždějí s prázdnou. Zatímco s týmy z čela tabulky si dokážeme poradit, přehrát je a získat tři body (Havířov 4:3, Ústí 1:0, Slavičín 2:1), s týmy z druhé poloviny tabulky se mnohdy trápíme a Vsetín je toho zářným příkladem.

První poločas z obou stran podprůměrný a bez šancí. Po změně stran zlepšení, šance, vedoucí branka zásluhou Fromeliuse ze 74. minuty a pak “tma”. Posledních deset minut jakoby “vypnuli proud” a hosté dohrávali po tmě. Dvě chyby v rozehrávce, dva góly (80. a 86. minuta) a konec, tři body jsou fuč! Po třech zápasech v řadě, kdy jsme předvedli skvělé výkony a brali po zásluze body s Havířovem, Hranicemi i Ústím, přichází “deka” v podobě porážek s Bohumínem, Jeseníkem a Vsetínem.

V neděli prostě “musíme” znovu zabrat, jinak se dostaneme tam, kam jsme nechtěli. Ironií osudu je, že do třetice budeme hostit vedoucí tým soutěže Dolní Benešov, resp. tým, který je pouze o skóre horší, než-li Kozlovice při shodném počtu 24 bodů. Zápas se hraje v neděli 22. 10. ve 14.30 h.

Ohlasy po utkání:

Miroslav Mičega (trenér Vsetína):

“Byl to těžký zápas. Frýdlant byl i mírně lepším celkem a ukázal tady velkou kvalitu. My jsme museli dohánět jednogólové manko a to se nám po brejku podařilo. Od stavu 1:1 jsem viděl na hráčích, že chtějí zápas zlomit a to se jim podařilo. Šli štěstíčku naproti a nakonec jsme to urvali. Byl to velký boj.”

Martin Šrámek (trenér Frýdlantu):

“Ten zápas se mi samozřejmě těžko hodnotí. Myslím si, že jsme 80 minut měli zápas pod kontrolou. Proměnili jsme zase sice až čtvrtou šanci, ale vedli jsme a měli jsme už to v klidu dohrát. Namísto toho nesmyslně útočíme v sedmi lidech, ztratíme míč na soupeřově polovině a domácí jdou do brejku. Deset minut před koncem za stavu kdy vedeme, to musíme hrát jednoduše, nakopnout míč dopředu, ať se tam útočníci o míč poperou, my ale nesmyslně útočíme včetně obránců, ztratíme balón a soupeř jde dva na jednoho. To se prostě nesmí stávat a tak zkušená obrana, jakou máme, by si s tím měla poradit. Nedá se nic dělat, musíme jít dál a do konce podzimu urvat alespoň dvě výhry, ať máme 20 bodů a nejsme zbytečně namočeni dole.”

FC Vsetín – 1. BFK Frýdlant 2:1
Poločas: 0:0
Branky: 80. Bartozel, 85. Matůš – 74. Fromelius
Počet diváků: 150
Rozhodčí: Šamárek – Mikeska, Tvardek
Sestava: O. Prepsl – M. Střižík, Š. Křiva, J. Hrdlička, O. Dvořák – D. Kučera (62. D. Hutník ), M. Chlebek, R. Šafner, A. Kratochvíl – M. Šigut (55. J. Svatonský ), D. Fromelius

CzechEnglish