V neděli to vůbec nešlo, soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Takto stručně ale výstižně by se dal zhodnotil duel sousedů v tabulce, který vyzněl lépe pro hosty. Přitom v 7. minutě mohlo být vše jinak, ale obrovskou příležitost neproměnil Šigut, naopak hosté šli ve 12. minutě zásluhou Farkase i s přispěním silného větru do vedení (0:1). Nový Jičín byl lepší, Frýdlantu vůbec nešla kombinace, hráči kazili přihrávky a hosté přidali ve 42. minutě druhý zářez (0:2).

Přestože po změně stran se i domácí dostali více do hry, výsledkem byly pouze dvě slibné příležitosti a několik rohů. Na konečném výsledku 0:2 se však nic nezměnilo a zklamaní domácí fanoušci odcházeli domů ještě před koncem utkání.

“Zápas sice pro nás nezačal špatně a mohli jsme jít i do vedení, ale my se celou sezónu potýkáme s neproměňováním šancí, i když dnes jsme jich moc neměli. Za posledních šest zápasů jsme dali pouze tři branky a to je opravdu málo. Musím ale uznat, že nám to dnes vůbec nešlo a soupeř byl lepší. Vůbec se nám nedařilo, míče nám odskakovaly, soupeř byl důraznější a u všeho byl dříve. Dnes to prostě nešlo celému týmu, měli jsme těžké nohy a byli málo ve hře. Doma jsme doposud získali méně bodů než venku a hlavně se trápíme střelecky. Vždyť náš nejlepší střelec dal čtyři góly a druhý v pořadí jen dva. Jiné zápasy jsme si aspoň ty šance vytvořili, ale dnes to bylo hodně slabé. Nyní nás čeká Šternberk a jak říkám, venku se nám daří lépe než doma, tak uvidíme. Tabulka je hodně vyrovnaná a my musíme ještě ve dvou zbývajících utkání nějaké body urvat,”

hodnotil po zápase trenér 1. BFK Martin Šrámek.

1. BFK Frýdlant – FK Nový Jičín 0:2
Poločas: 0:2
Branky: 12. Farkas, 42. Staněk
Počet diváků: 320
Rozhodčí: Vojáček – Kulička, Podhajský
Sestava: O. Prepsl – M. Střižík, O. Dvořák, J. Hrdlička, Š. Křiva – M. Šigut (66. J. Mandičak), M. Chlebek (46. D. Marek), O. Škorik, J. Svatonský (46. D. Kučera), R. Šafner – D. Fromelius

Dorost si s chutí zastřílel.

1. BFK Frýdlant – Inter Petrovice 7:0
10. Blaha Štěpán, 25. Milar Matěj, 44. Milar Matěj, 49. Jedlička Petr, 60. Bystroň Sebastián, 80. Milar Matěj, 84. Bystroň Sebastián

Béčko získalo bod

Metylovice/Frýdlant B – Oldřichovice 2:2
3. Dušík Denis, 37. Kocián Daniel

CzechEnglish