Podzimní část soutěžního ročníku 2017/2018 krajské soutěže starších žáků byla ukončena v posledním říjnovém týdnu. Přestože některé týmy odehrají v první polovině listopadu odložená utkání, starší žáci 1. BFK Frýdlant n. O. již nemohou být předstiženi a podzimní část soutěže ukončí na pěkném třetím místě. V průběhu podzimní části našli přemožitele pouze v zápasech s Darkovičkami, výbornou Vřesinou a s Fryčovicemi.

Utkání v Darkovičkách a zejména utkání ve Fryčovicích nás může mrzet. O utkání v Darkovičkách jsme informovali již v příspěvku z 1. 10. 2017. Proto jen v krátkosti: prohra 3 : 1 a hlavní příčinou našeho nezdaru byly neproměněné gólové příležitosti a nedisciplinovanost v obranné fázi.

V utkání s Fryčovicemi jsme sice vsítili dvě branky, ale čtyři jsme inkasovali. Výsledek 2 : 4 je vzhledem k vývoji tohoto utkání velmi krutý, protože v průběhu celého utkání jsme byli lepším týmem. Soupeř nám uštědřil lekci v proměňování brankových příležitostí. Z několika návštěv na naší polovině v průběhu utkání vstřelil čtyři branky a my jsme po mnoha neproměněných vyložených gólových příležitostech vstřelili góly pouze dva.

Porážka s Vřesinou bylo jediné utkání, které jsme prohráli v domácím prostředí. Toto utkání bylo vyrovnané a na hřišti byla k vidění velice pohledná kopaná s mnoha nádhernými přihrávkami, mnoha hezkými kombinacemi. Hosté se radovali z vítězství 2 : 1. V ostatních soutěžních utkáních jsme byli úspěšní. Průběh podzimní části soutěže nám napověděl, že zakončování brankových příležitostí je naší velkou slabinou, proto budeme na zlepšení zejména v této oblasti pracovat v následujícím období.

V této části příspěvku uvedu několik statistických údajů. Odehráli jsme 9 soutěžních utkání: tři prohry a šest vítězství, zisk 18 bodů, skóre 45 : 13, třetí místo v tabulce. Kluci nastříleli svým soupeřům 45 branek, což je průměr na utkání pět branek. Nejlepším střelcem týmu v podzimní části se stal s 12 vstřelenými brankami Adam Stareček a drží si druhou příčku v pořadí nejlepších střelců ve skupině B krajské soutěže starších žáků. Zbývající branky vstřelili: Jonáš Výmola 7, Tadeáš Chodura 6, David Plucnara 6, Tadeáš Papík 4, Josef Staněk 4, Daniel Kurečka 2, Matěj Staněk 2, Martin Hajda 1, Lukáš Junga 1. Vstřelená branka většinou následuje po dobré přihrávce. Nejlepším nahrávačem týmu se stal David Plucnara s 19 asistencemi. V docházce na tréninky musím chlapce pochválit, protože účast v utkáních a trénincích v podzimní části soutěže je u všech více než 60 %, u některých se účast blíží nebo je 100 % a to by mohl závidět i leckterý ligový tým.

Umístit se na třetím místě je vždy hezké, ale předpokládám, že chlapci neusnou na vavřínech a jejich přístup k tréninku a utkání bude v přípravě na jarní část soutěžního ročníku 2017/2018 obdobný. Program starších žáků pokračuje v listopadu pravidelnými tréninky a také utkáním s FK Staříč a rovněž sehráním turnaje v rámci krajské zimní ligy v hale v Raškovicích.

Je potěšující, že výkony našich mladých hráčů v soutěži neušly pozornosti trenérů zodpovědných za sestavení výběrů okresu a trenérů okolních ligových žákovských týmů. Předpokládám, že všichni hráči, nominovaní do těchto výběrů nebo týmů, budou náš klub vzorně reprezentovat a přeji jim hodně úspěchů.

Článek připravil trenér Petr Lichnovský, kterému tímto děkujeme za příspěvek i za jeho obětavou práci pro tým starších žáků.

CzechEnglish