Po ročním působení v krajském přeboru jsme letošní sezónu zahájili opět v krajské soutěži a byli jsme zvědaví, jak se nám v této soutěži povede. Po odchodu 7 hráčů ročníku 2004 do kategorie starších žáků, nás také opustili Patrik Dudek (přestup MFK F-M) a Jakub Muras (změna bydliště). Po třech odehraných zápasech také přestoupil do MFK F-M náš nejlepší střelec Alex Maté a jeho dravost a góly nám v průběhu podzimu chyběly. Nicméně dostali příležitost další hráči a prakticky nový tým rozhodně nezklamal. Z přípravky nás doplnili Daniel Somr a později Tomáš Stávek a Ivan Boruta. Další kluci ročníku 2007 dostávali příležitost v jednotlivých zápasech. Po podzimu nám patří 4. místo se ziskem 17 bodů při skóre 45:21. Ve většině zápasů jsme hráli vyrovnanou partii a v některých jsme soupeře viditelně přehrávali. Opět jsme dávali šanci širokému spektru hráčů s dostatečným počtem minut v jednotlivých utkáních. Nejlepším hráčem týmu byl podle mínění trenérů i jeho spoluhráčů Lucian Vantuch, který svým poctivým přístupem k utkáním a bojovností strhával ostatní k lepším výkonům. Nejlepším střelcem týmu se stal Adam Šustai s 10 vstřelenými brankami.

Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za dobrou tréninkovou účast, která u většiny hráčů činila 80-90 %. Nejlepší účast na tréninkových jednotkách měli Viktor Gucký, Adam Šustai, Tomáš Stávek, Petr Tomášek, Petr Tomeček a Daniel Somr s více než 90 % tréninkových jednotek. Doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat i během zimy, kdy budeme mít tréninky 2x týdně v tělocvičně na základní škole TGM.

Soupiska všech hráčů, kteří se zúčastnili utkání mladších žáků v podzimní části sezony 2017/2018

Junga Lukáš, Pavela Nikolas, Vybíral Antonín, Brož Albert, Buďo Jakub, Pohludka Ondřej, Navrátil Lukáš, Vantuch Lucian, Blahuta Petr, Gucký Viktor, Svák Martin, Šustai Adam, Tomeček Petr, Tomášek Petr, Somr Daniel, Boruta Ivan, Stávek Tomáš, Pecha Gabriel, Faldyna Josef, Švrček Matěj

Trenéři: Dušík Denis, Dušík Milan

CzechEnglish