Trenér 1. BFK Frýdlant Martin Šrámek je se ziskem 21 bodů po podzimu spokojený. Starosti mu naopak dělá střelecká produktivita týmu. Nejen o tom je i náš rozhovor.

Martine, po podzimu máme 21 bodů a jsme na 9. příčce. Ztráta na 6. místo je pouhý bod. Takže spokojenost?

Cílem bylo získat alespoň 20 bodů, takže s bodovým ziskem spokojený jsem, hlavně když si uvědomíme, že jsme vstřelili jen 17 gólů . Jsem také spokojený s tréninkovou účastí a přístupem k tréninkům. Na druhé straně co nás trápí je střelecká produktivita. Máme šance, ale branky nepřicházejí. Kromě Hranic, kde jsme zvítězili 3.0, jsme ostatní zápasy vyhráli vždy jen o gól. S výjimkou Vsetína jsme na druhou stranu ale dokázali i ty jednobranková vedení udržet, což je pozitivní.

Čim to je, že doma jsme uhráli pouze 8 bodů a patří nám až 14. příčka a venku jsme druhým nejlepším týmem, když jsme dokázali přivést 13 bodů? Náhoda nebo čím si to vysvětluješ?

Určitě to není náhoda. Vysvětluji si to tím, že doma útočíme do plných. Většina soupeřů zaleze a čeká, až začneme tvořit. Paradoxně třeba Ústí a Havířov chtěli hrát u nás fotbal a ty jsme taky porazili, ale třeba Jeseník se zatáhl na vlastní šestnáctku a s tím jsme si nedokázali poradit. Je to i o typologii hráčů. Na krajích máme rychlé hráče, kteří tuto přednost využijí zejména venku, kde i domácí si nemůžou dovolit zalézt a toho my dokážeme využít. Prostě nám sedí to, když někdo chce hrát otevřenou partii, ale na podzim jsme měli problém se gólově prosadit, když byl soupeř zalezlý. Někteří hráči potřebují získat větší zkušenosti, jak si s tím poradit, vždyť v základu hráli třeba rovnou čtyři kluci ve věku 19 let. Časem i oni se to ale naučí.

Pojďme se podívat dál. Co čeká hráče v přípravném období?

Začínáme 12. ledna a hned o čtyři dny později hrajeme zajímavý přípravný duel s juniorkou FC Baník Ostrava. Od 24. ledna budou hráči na pětidenním soustředění v Horní Bečvě, takže dostanou určitě pořádně zabrat. V přípravě nás čekají i další zajímaví soupeři například třetiligové Valašské Meziříčí a generálku máme s Hlučínem.

Jaké změny v kádru můžeme očekávat?

Co se týká odchodů, tak zatím mohu potvrdit, že Kuba Ursini si půjde určitě jaro zahrát jinde. Je to jeho přání a já to respektuji, protože moc šancí nedostával. Přípravu s MFK Frýdek-Místek začne Radim Šafner, takže poté se uvidí, jestli ve Frýdku zůstane nebo půjde zpátky k nám. Co se týká doplnění kádru, všem je jasné, že musíme posílit zejména útočnou fázi. Vždyť my prakticky máme jen jednoho klasického útočníka a to je málo. Máme již vytipováno několik hráčů, komunikujeme s nimi a určitě se někteří s námi do přípravy zapojí. Jména si samozřejmě zatím nechám pro sebe.

Blíží se závěr roku, hráčům jistě popřeješ ještě osobně, ale co bys vzkázal našim fanouškům, kteří nás tak hojně podporují?

Mne hlavně mrzí, že jsme jim neudělali větší radost při těch domácích zápasech. Já bych raději ty body z venku vyměnil za body doma. Samozřejmě ti co s námi jezdí ven, si to užili dost. Chtěl bych všem poděkovat za podporu, protože to celému týmu určitě pomáhá. Na fotbal chodí hodně lidí a jsem si jistý, že jich může chodit ještě více, pokud budeme bodovat tak, jako venku. Přeji všem klidné prožití svátků, hodně pohody, zdraví a mnoho úspěchů v roce 2018.

Děkuji za rozhovor.

CzechEnglish