Tak už to vše zase začalo. Fotbalisté 1. BFK Frýdlant se v pátek sešli na prvním tréninku. Přivítalo je sychravé počasí a teploty klesaly k nule, přesto po úvodním proslovu trenérů Martina Šrámka a Jiřího Krejčího v kabině, se patnáct fotbalistů vydalo plnit svou první tréninkovou jednotku na umělou trávu. V kabině byste už marně hledali Jakuba Ursiniho (Sokol Dobrá) a Jana Mandičaka (TJ Dobratice). S největší pravděpodobností se trenéři budou muset obejít i bez Martina Šiguta a Šimon Křivy, kteří si budou v následujících týdnech plnit své pracovní povinnosti v zahraničí.

První trénink absolvovali hráči na umělé trávě, zdravotní problémy nepustily na hřiště Kratochvíla s Kučerou, a tak jejich kroky směřovaly do haly Sport a posilovny našeho maséra Jiřího Pěgřima. A co nové tváře v dresu 1. BFK Frýdlant? Zamířit do Frýdlantu by měla dvojice hráčů MFK Frýdek-Místek, a to záložník Radim Šafner (ten už na podzim ve Frýdlantu působil) a nově útočník Bohdan Velička. “S hráči i s klubem jsme předběžně domluveni a oba by se měli hlásit na pondělním tréninku”, říká trenér Martin Šrámek a doplňuje: “Celkem ještě jednáme se čtyřmi dalšími fotbalisty. Jména v této chvíli ještě prozradit nemohu, ale dva z nich by se měli zapojit do tréninku již tento týden”, říká Šrámek.

Hráče čeká tvrdá dřina, tréninky 4x týdně včetně tréninku v hale a několik přípravných zápasů.

První utkání je na programu ve středu 17. 1. od 17 h proti FC Baník Ostrava U19, hraje se na umělé trávě ve Vítkovicích. Tímto upozorňujeme naše fanoušky, že došlo ke změně termínu a místa konání zápasu. Soustředění je pak na programu ve dnech 24. 1 až 28. 1. v Horní Bečvě a naši fotbalisté využijí zázemí hotelu Valaška.

CzechEnglish