Příprava žáků 1. BFK Frýdlant n. O. je v plném proudu a o přípravných zápasech a turnajích, kterých se žáci zúčastňují, přinášíme průběžně informace. V tomto sloupku chceme informovat příznivce frýdlantské kopané i o úspěšné reprezentaci klubu našimi žáky ve výběrech okresního fotbalového svazu Frýdek-Místek (OFS FM).

Již v listopadu se uskutečnil v Korni ve Slovenské republice mezinárodní halový turnaj dorostu a žáků za účasti výběrů OFS FM. Náš klub na tomto turnaji reprezentovali v týmu výběru OFS FM hráči ročníku narození 2003 David Plucnara a Tadeáš Papík.

Dne 14. 1. 2018 se uskutečnil mezinárodní halový turnaj žáků v Třinci. Náš klub reprezentovali ve výběrech OFS FM hráči ročníku narození 2003 Dan Kurečka a Tadeáš Papík a ročníku narození 2004 Josef Staněk.

Do výběru OFS FM byli nominováni hráči ročníku narození 2005 Lukáš Junga a Ondřej Pohludka na mezinárodní halový turnaj v Kysuckém Novém Mestě ve Slovenské republice, který se konal 17. 2. 2018.

Všem chlapcům, kteří byli nominováni do reprezentačních výběrů OFS FM a zúčastnili se mezinárodních turnajů, děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a přejeme jim hodně dalších fotbalových úspěchů.

Muži pokračují v přípravě

Další dva zápasy mají za sebou naši muži v náročné zimní přípravě. Nejdříve porazili ligový dorost Frýdku-Místku 3:1, o týden později vysoko slovenskou Turzovku 9:1. “Nyní nás sice trápí marodka, a tak jsme pro zápas s Turzovkou měli k dispozici jen 12 hráčů. Soupeř byl na tom obdobně, ten přijel pouze v jedenácti. Snad se nemocní hráči dají rychle dohromady a budou znovu pokračovat v přípravě”, podotkl trenér Martin Šrámek. Jeho svěřence čeká v sobotu divizní Nový Jičín. Hraje se v 10.15 h na umělé trávě v Novém Jičíně.

Výsledky:

1. BFK – FK Turzovka 9:1 (Fromelius 3, Velička 2, Šafner 2, Škorik, Svatonský)
1. BFK – MFK F-M U19 (Velička 2, Šnyta)

CzechEnglish