V sobotu dopoledne se naše mladší přípravka zúčastnila dalšího z turnajů v rámci krajské zimní ligy, ve kterém nepoznala hořkost porážky a obsadila první místo. Turnaj zhodnotil trenér Daniel Kocián: “Tento turnaj jsme zvládli jak výsledkově tak i herně.Naše celkové skóre na turnaji nakonec bylo 16:1, když jediný gól jsme obdrželi až v posledním zápase.Turnaj nám výsledkově vyšel podle představ. S naší celkovou hrou jsem pak byl také spokojený, ale některé fáze hry nebyly úplně stoprocentní a je třeba na tom zapracovat.”

1.BFK Frýdlant 2:0 Ostrava Hlubina (2x Kocián D.) 1BFK Frýdlant 3:0 Brušperk (Menšík V.,Pyszko V.,Kocián D.) 1BFK Frýdlant 8:0 Václavovice (2x.Menšík V.,Pyszko V.,5x Kocián D. ) 1BFK Frýdlant 3:1 Staré Město(Pyszko V., 2x Kocián D.)

Turnaje se zúčastnili: Ondřej Buček, Valérie Nitrová, René Nitra, Radek Keckeš, Víťa Menšík, Daniel Kocián, Vojtěch Pyszko

Starší žáci ve finále krajské zimní ligy čtvrtí

V hale v Brušperku se uskutečnilo odpoledne 4. 3. 2018 finále krajské zimní ligy (KZL) starších žáků.

Finále se zúčastnily týmy FC Vřesina, SK Brušperk, MFK Havířov, TJ Depos Horní Suchá, TJ Bystřice a tým starších žáků 1. BFK. V konkurenci výše uvedených celků, z nichž některé hrají krajský přebor starších žáků, naši kluci uspěli a nakonec se umístili na hezkém čtvrtém místě se ziskem čtyř bodů a skóre 6:8. Na brankách 1. BFK v turnaji se podíleli: Adam Stareček 2, Daniel Kurečka 2, Michal Haták a Josef Staněk po 1. Ve finále byl nejúspěšnější tým MFK Havířov, na druhém místě se umístil FC Vřesina a třetí skončil SK Brušperk.

V turnaji předváděli kluci výborné výkony. K lepšímu umístění v turnaji scházelo i trochu fotbalového štěstí. Finále KZL odehráli v brušperské hale hráči: Haták Michal, Chodura Tadeáš, Kurečka Daniel, Papík Tadeáš, Staněk Josef, Výmola Jonáš, Liška Patrik, Hajda Martin, Stareček Adam, Drabina Denis, Manestar Marvin, Junga Lukáš.

Chlapcům k umístění ve finále KZL gratulujeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci klubu.

Starší přípravka rovněž hrála krajskou zimní ligu

V sobotu odehrála také naše starší přípravka turnaj v rámci Krajské zimní ligy. Hodnocení trenéra Františka Závodného: “Kvůli nemocem a omluvenkám jsme se nesešli v hojném počtu. Kluci to herně zvládli, ale nemohli se prosadit v útočné fázi. Díky pomoci Jana Tomáška, který na poslední chvíli šel do brány kluky zachránil, nebýt ho, skončí to mnohem hůř. Nakonec jsme uhráli 2 remízy a 3x prohráli.”

1.BFK Frýdlant-Brušperk 0:0 1.BFK Frýdlant-Fulnek 1:2 1.BFK Frýdlant-Sedliště 1:1 1.BFK Frýdlant- Řepiště1:2 1.BFK Frýdlant-Brušperk B 2:4

Sestava: Jan Tomášek. Vojtěch Poledník, Štěpán Svoboda, Adrián Lanča. Filip Blahuta, Josef Faldyna, Daniel Somr a Filip Lukšík

Muži poprvé v přípravě prohráli

TJ Valašské Meziříčí – 1. BFK Frýdlant 3:1

První porážka v zimní přípravě přišla od třetiligového týmu z Valašského Meziříčí. V první půli byl Valmez lepší a na konci poločasu se ujal vedení. Po změně stran naši fotbalisté přidali, hru srovnali a po pěkné akci vsítili branku zásluhou Veličky. Poté jsme měli ještě několik slibných příležitostí, ale zkušenější hosté dvěma rychlými brankami zvýšili na 3:1. Zápas tímto výsledkem i skončil a generálku si 1. BFK Frýdlant zahraje opět proti účastníkovi MSFL FC Hlučín. Utkání bude určitě v sobotu, ale přesný čas i místo se bude upřesňovat během týdne v závislosti na počasí.

Na závěr děkujeme všem trenérům za dodání informací. Další výsledky např. dorostenců nebyly dodány.

CzechEnglish