Dlouhé čekání je u konce a v neděli 25. 3. se dočkáme prvního mistrovského zápasu v roce 2018. Od 15 hodin hostíme na domácí půdě FC TVD Slavičín, soupeře, který je po podzimu na 4. příčce s 27 body. Našim fotbalistům patří 9. místo se ziskem 21 bodů, což je slibný vklad do jarních bojů v Moravskoslezské divizi. “Musíme se dívat směrem dopředu, takže se chceme posunout v tabulce nahoru. Dalším cílem je, abychom získali více bodů v domácím prostředí, což našim fanouškům určitě dlužíme”, říká o ambicích týmu před startem soutěže trenér Martin Šrámek. “Venku jsme na podzim uhráli třináct bodů, doma pouze osm”, připomíná frýdlantský kouč. Je mužstvo na jaro dobře připraveno? “To se ukáže až na hřišti, ale já jsem přesvědčen, že ano. Měli jsme náročnou přípravu včetně kondičního soustředění v Horní Bečvě, odehráli jsme velkou porci přípravných zápasů se solidními výsledky, tým je nažhavený a odhodlaný udělat pro úspěch maximum”, říká Šrámek, který je spokojen i s posílením týmu. „Na podzim byl náš největší problém vstřelit gól, proto jsme se zaměřili na ofenzivní hráče a ty jsme taky do týmu přivedli. Přišli útočníci Velička, Soukup a Šnyta, do zálohy jsme pak získali Wludyku z Valašského Meziříčí a přípravu s námi absolvoval i Indra z dorostu, kterého jsme zařadili do kádru A mužstva“, uzavírá trenér 1. BFK

Soupiska 1. BFK Frýdlant – jaro 2018 (Moravskoslezská divize)

Brankáři: Zdeněk Jež, Ondřej Prepsl, Marek Čech
Obránci: Jan Hrdlička, David Hutník, David Marek, Michal Střižík, Ondřej Dvořák, Martin Indra
Záložníci: Aleš Kratochvíl, Michal Chlebek, Jan Svatonský, Ondřej Škorík, Radim Šafner, David Kučera, Jan Wludyka
Útočníci: David Fromelius, Petr Soukup, Bohdan Velička, Marek Šnyta
Realizační tým: Martin Šrámek (hlavní trenér), Jiří Krejčí (asistent), Oldřich Čunta (trenér brankářů), Zdeněk Gamrot (vedoucí mužstva), Jiří Pěgřim (masér)

Změny v kádru:

Přišli: Bohdan Velička (MFK Frýdek-Místek), Jan Wludyka (TJ Valašské Meziříčí), Petr Soukup (Šternberk), Martin Indra (z dorostu), Marek Šnyta (TJ Sokol Baška)

Odešli: Jakub Ursini (TJ Sokol Dobrá), Jan Mandičak (TJ Dobratice), Martin Šigut a Šimon Křiva (pracovní důvody)

Představení nových hráčů:

Bohdan Velička: 19letý útočník přichází na půlroční hostování z MFK Frýdek-Místek, kde si ve Fotbalové národní lize připsal 10 startů. Frýdlantský rodák, který však až doposud za místní tým nikdy nehrál, začínal s fotbalem v Hlučíně. Vsítit co nejvíce branek za 1. BFK Frýdlant a úspěšně složit maturitu na frýdlantském gymnáziu, to jsou nejbližší cíle mladého útočníka.

Petr Soukup: 30letý útočník zaujal v přípravě na jaro 2013 tehdejšího trenéra FC Baník Ostrava Martina Pulpita natolik, že mu dal šanci i v 1. lize po boku Milana Baroše, kde debutoval v zápase na půdě FC Viktoria Plzeň. Soukup nastoupil v 10 zápasech, poté se, i vinou zranění, vrátil do MFK Frýdek-Místek. Ve své kariéře hrál ještě za Sigmu Olomouc, Šumperk a Šternberk, odkud do našeho klubu také přišel.

Marek Šnyta: 19letý útočník, který v přípravě nastupoval i v záloze, působil naposledy v týmu TJ Sokol Baška. „Chci udělat restart ve své kariéře“, i tak mluví o svém angažmá ve Frýdlantu bývalý hráč FC Baník Ostrava a MFK Frýdek Místek, kterému se v přípravných zápasech natolik střelecky dařilo, že si své místo v kádru 1. BFK nakonec získal.

Jan Wludyka: 28letý tvořivý záložník přišel z třetiligového Valašského Meziříčí. Má však zkušenosti i s 2. ligou, kterou hrával za FC Hlučín. Odchovanec Baníku Ostrava si 3. nejvyšší soutěž vyzkoušel i v dresu FC Baník Ostrava B a FC Fulnek. Stejnou soutěž, ale v Čechách v rámci ČFL, si zahrál v Hlavici.

Vážení sportovní příznivci, věříme, že si nedělní zápas nenecháte ujít. Předpověď počasí slibuje polojasno a příjemnou teplotu kolem 10 stupňů celsia. Ideální čas vyrazit na fotbal.

Nezapomeňte si koupit u pokladny slosovatelné bulletiny s rozlosováním. V poločase proběhne tradiční losování a tři šťastní výherci se mohou těšit na věcné ceny. Očekává se tradičně vysoká návštěva, takže přijďte s celou rodinu, vezměte své přátele a užijte si fotbalovou zábavu. Vstupné činí jako obvykle 35 korun pro dospělé, 25 korun pro seniory, děti a ženy mají vstup na utkání zdarma. Nezapomeňte si posunout hodiny ručiček o hodinu dopředu, ať dorazíte včas.

CzechEnglish