Frýdlantským fotbalistům, kterým to v přípravě i proti kvalitním soupeřům docela slušně střílelo,jakoby střelecký prach zvlhnul. Doma proti Slavičínu ani na půdě Brumova se střelecky nedokázali prosadit, a tak na svůj první jarní gól stále čekají. Přitom trenéři již měli k dispozici všechny hráče včetně čtyř útočníků. Na lavičce čekalo na svou příležitost 7 hráčů. Začátek zápasu nám ale vůbec nevyšel, hned v 1. minutě musel zachraňovat Prepsl a v 10. minutě se již domácí zásluhou přesné střely Nováka radovali z vedení 1:0. “Do utkání jsme nevstoupili dobře, přitom jsme se připravovali na to, že domácí vhazují dlouhé auty do vápna a jsou tímto nebezpeční. Po inkasovaném gólu jsme se snažili vyrovnat, domácí jsme zatlačili, ale kromě pár pokusů vedle jsme nic nebezpečného nevyprodukovali”, hodnotil 1. půli trenér Martin Šrámek. Za zmínku tedy stojí například nebezpečná hlavička Škorika či průnik Veličky.

Po změně stran chtěli domácí svůj náskok navýšit, zatímco hosté vrhli veškeré síly do útoku s cílem srovnat skóre. “My jsme samozřejmě to už museli otevřít a riskovat, pokud jsme chtěli pomýšlet na bodový zisk. Tím jsme ale domácím nabídli několik příležitostí, kdy nás podržel brankář Ondra Prepsl”, říká Šrámek. Frýdlant mohl také skórovat. Zajímavě se vyvíjela akce v podání Šnyty a ještě zajímavěji pak průnik Dvořáka, ale v obou případech bez gólového efektu. V 90. minutě měl Frýdlant obrovskou příležitost skórovat. Hosté reklamovali penaltu, ale nakonec se hlavní arbitr pan Hovorka rozhodl pro nařízení trestného kopu z hranice šestnáctky. K míči se postavil Chlebek a jeho střelu pod břevno výborně vytáhl na roh brankář domácích Smolík. Víc již hosté nestihli, a tak z Brumova odjíždějí s prázdnou.

Černou kaňkou na utkání je pak zranění útočníka Bohdana Veličky, který zůstal po střetu s gólmanem domácích ležet a musel být střídán. “Snad to nebude nic víc, než natažené vazy v koleni”, přeje si Velička.

FC Elseremo Brumov – 1. BFK Frýdlant 1:0